Mbappe Lig 1 chempionligini PSJ deb atadi
Madridning «Real» jamoasi va Fransiya milliy terma jamoasining yulduz hujumchisi Kilian Mbappe Lig 1 chempionatida g‘oliblik uchun kurashda hech qanday kutilmagan holat bo‘lmasligiga ishonch bildiradi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U Bild nashriga bergan intervyusida Fransiya chempionatining g‘olibi aniq ekanini ta’kidladi. Mbappening fikricha, bu yil chempionlikni «Pari Sen-Jermen» jamoasi qo‘lga kiritadi.
So‘nggi o‘n yillikda Parij klubi sakkiz marta oltin medallarni qo‘lga kiritgan. Oxirgi marta «PSJ» jamoasi trofeysiz qolgan yili 2021 yil bo‘lib, o‘shanda chempionlikni «Lill» jamoasi qo‘lga kiritgan edi.
Hozirda Luis Enrique boshchiligidagi «Pari Sen-Jermen» jamoasi Lig 1 turnir jadvalida birinchi o‘rinda turibdi va to‘plagan ochkolari soni to‘qqiztani tashkil etadi. Shunday qilib, hozirgi vaziyatda «PSJ» ning chempionlikka asosli da’vosi borligi aniq ko‘rinmoqda.

Мбаппе назвал чемпионство Лиги 1 за ПСЖ
Звезда мадридского «Реала» и сборной Франции Килиан Мбаппе уверен, что в борьбе за чемпионство в Лиге 1 не будет никаких сюрпризов. Об этом сообщает Euro-football.ru.
В интервью изданию Bild он подчеркнул, что победитель французского чемпионата уже известен. По мнению Мбаппе, в этом году титул завоюет команда «Пари Сен-Жермен».
За последнее десятилетие парижский клуб восемь раз завоевывал золотые медали. В последний раз «ПСЖ» оставался без трофея в 2021 году, когда чемпионство досталось «Лиллю».
В настоящее время команда «Пари Сен-Жермен» под руководством Луиса Энрике занимает первое место в турнирной таблице Лиги 1, набрав девять очков. Таким образом, в текущей ситуации претензии «ПСЖ» на чемпионство выглядят вполне обоснованными.