Ekitike Isak bilan asosiy o‘rin uchun kurashadi
Yaqinda «Liverpul» jamoasiga qo‘shilgan hujumchi Ugo Ekitike yozgi transferlardan biri Aleksandr Isak bilan asosiy tarkib uchun raqobat haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Ugo Ekitike L’Équipe nashriga bergan intervyusida shunday dedi: «Eng yaxshi jamoalarda o‘ynaganda, eng yaxshi futbolchilar bilan raqobatlashishni kutasiz. Isak – men kuzatib kelgan o‘yinchi, shuning uchun uning kelishini ko‘rish menga katta zavq bag‘ishlaydi.
Bu qattiq raqobat bo‘ladi, lekin men yaxshi natijalar ko‘rsatishga harakat qilaman». Ekitike Germaniyaning «Ayntraxt» klubidan 95 million yevroga sotib olindi.
«Liverpul» safida u to‘rt o‘yinda maydonga tushib, uchta gol urdi va bir golga assistentlik qildi. Aleksandr Isak uchun «Liverpul» taxminan 150 million yevro to‘ladi, ammo u hali yangi jamoasida debyut qilgani yo‘q.
Shunday qilib, jamoada asosiy o‘rin uchun kuchli raqobat mavjud bo‘lib, har ikki futbolchi o‘z imkoniyatlarini namoyish etishga intilmoqda. Bu raqobat jamoaning umumiy kuchini oshirishga xizmat qiladi.

Ekitike борется с Исаком за основное место
Недавно присоединившийся к команде «Ливерпуль» нападающий Уго Экитике высказался о конкуренции за основное место с одним из летних трансферов Александром Исаком. Об этом сообщает Euro-football.ru.
В интервью изданию L’Équipe Уго Экитике сказал: «Когда играешь в лучших командах, ожидаешь конкуренции с лучшими футболистами. Исак — игрок, за которым я следил, поэтому его приход доставляет мне большое удовольствие.
Это будет жесткая конкуренция, но я постараюсь показывать хорошие результаты». Экитике был приобретён у немецкого клуба «Айнтрахт» за 95 миллионов евро.
В составе «Ливерпуля» он сыграл в четырёх матчах, забил три гола и отдал одну результативную передачу. За Александра Исака «Ливерпуль» заплатит около 150 миллионов евро, однако он ещё не дебютировал в новой команде.
Таким образом, в команде существует серьёзная конкуренция за основное место, и оба футболиста стремятся проявить свои возможности. Эта конкуренция способствует укреплению общей силы команды.