Ronaldu g‘alabadan so‘ng “Birinchi qadam” deb yozdi
40 yoshli markaziy hujumchi Krishtianu Ronaldu Saudiya Arabistoni chempionati 2025/2026 yilgi mavsumining birinchi turida “Al-Naṣr” jamoasi “Al-Taavun” ustidan katta hisobda g‘alaba qozonganidan so‘ng qisqacha bayonot berdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U o‘zining ijtimoiy tarmoqlardagi postida “Birinchi qadam” deb yozdi. Eslatib o‘tamiz, “Al-Naṣr” jamoasi raqibini 5:0 hisobida mag‘lub etdi.
Krishtianu Ronaldu penaltidan gol urdi. Unga hamyurtlari Joau Felish het-trik qayd etdi, yana bir golni esa fransiyalik qanot hujumchisi Kingsli Koman kiritdi.
Navbatdagi o‘yinda “Al-Naṣr” “Al-Holud” jamoasiga qarshi maydonga tushadi. Uchrashuv 14 sentyabr kuni bo‘lib o‘tadi.
Ushbu g‘alaba jamoaning mavsumdagi muvaffaqiyatli starti sifatida qabul qilinmoqda. Ronalduning so‘zlari jamoa uchun yangi yutuqlarga intilish belgisi sifatida baholanmoqda.

Роналду после победы написал «Первый шаг»
40-летний центральный нападающий Криштиану Роналду после крупной победы команды «Аль-Наср» над «Аль-Тааун» в первом туре чемпионата Саудовской Аравии сезона 2025/2026 дал краткое заявление. Об этом сообщает Euro-football.ru.
В своем посте в социальных сетях он написал «Первый шаг». Напомним, команда «Аль-Наср» одержала победу со счетом 5:0.
Криштиану Роналду забил гол с пенальти. Его соотечественник Жоау Фелиш оформил хет-трик, а еще один гол забил французский вингер Кингсли Коман.
В следующем матче «Аль-Наср» выйдет на поле против команды «Аль-Хулуд». Встреча состоится 14 сентября.
Эта победа рассматривается как успешное начало сезона для команды. Слова Роналду оцениваются как знак стремления команды к новым достижениям.