Ispaniya terma jamoasining yarim himoyachisi Mikel Merino 2026 yilgi jahon chempionati saralash o‘yinida Turkiya terma jamoasiga qarshi uchta gol urdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Londonning "Arsenal" klubida o‘ynovchi futbolchi ushbu o‘yinda 22-, 45- va 57-daqiqalarda to‘p kiritdi. Bu 29 yoshli futbolchining professional faoliyatidagi birinchi het-trik hisoblanadi.
Oldin u na klub darajasida, na terma jamoada bunday natijaga erishmagan edi. Bugungi kungacha Merino "Qizil ilonlar" safida 36 ta o‘yinda jami beshta gol urgan edi.
LiveResult.ru portali ushbu o‘yinni matnli onlayn translyatsiya shaklida yoritmoqda. Hozirga kelib, ispanlar raqib darvozasiga javobsiz oltita gol urishga muvaffaq bo‘ldi.
Ushbu natija jamoaning kuchli o‘yinini ko‘rsatib, keyingi bosqichlarda ham muvaffaqiyatlarga umid uyg‘otmoqda.

Merino впервые сделал хет-трик
Полузащитник сборной Испании Микель Мерино забил три гола в отборочном матче чемпионата мира 2026 года против сборной Турции. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Футболист, выступающий за лондонский клуб «Арсенал», забил мячи на 22-й, 45-й и 57-й минутах игры. Это первый хет-трик в профессиональной карьере 29-летнего футболиста.
Ранее он не добивался такого результата ни на клубном уровне, ни в сборной. До сегодняшнего дня Мерино забил всего пять голов в 36 матчах за «Красных змей».
Портал LiveResult.ru ведет текстовую онлайн-трансляцию этого матча. На данный момент испанцы сумели забить шесть безответных голов в ворота соперника.