Juma kuni kechqurun Saudiya Arabistoni chempionatining birinchi tur doirasida "Al-Nasr" jamoasi "Al-Taavun"ga qarshi safar o‘yinini o‘tkazadi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Birinchi yarim vaqt yakunida Riyad jamoasi minimal hisobda oldinda edi. O‘yinning ikkinchi bo‘limi boshida mehmonlar kuchli bosim o‘tkazib, hisobni sezilarli darajada oshirdi.
"Al-Nasr" safida ikkinchi golni Krishtianu Ronaldu penaltidan kiritdi. Endilikda Ronaldu karyerasida jami 940 ta gol urgan bo‘lib, bu jahon rekordiga aylangan.
Oson hisoblash mumkinki, mingta gol chegarasiga yetish uchun Ronaldu yana 60 ta gol urishi kerak bo‘ladi. Eslatib o‘tamiz, 40 yoshli Krishtianu Ronaldu 2023 yil iyun oyida "Al-Nasr" bilan shartnomasini 2026/2027 yilgi mavsum oxirigacha uzaytirdi.
Uning tajribasi va mahorati jamoaga katta yordam bermoqda. Ronaldu o‘zining yuqori natijalari bilan futbol olamida o‘zining o‘rnini mustahkamlashda davom etmoqda.

Роналду забил гол с пенальти и достиг 940
В пятницу вечером в рамках первого тура чемпионата Саудовской Аравии команда «Аль-Наср» проведет выездной матч против «Аль-Тавуна». Об этом сообщает Euro-football.ru.
К концу первого тайма команда из Эр-Рияда вела с минимальным счетом. В начале второго тайма гости усилили давление и значительно увеличили счет.
В составе «Аль-Насра» второй гол забил Криштиану Роналду с пенальти. Теперь у Роналду в карьере всего 940 забитых голов, что стало мировым рекордом.
Легко подсчитать, что для достижения отметки в тысячу голов Роналду нужно забить еще 60 мячей. Напомним, 40-летний Криштиану Роналду в июне 2023 года продлил контракт с «Аль-Насром» до конца сезона 2026/2027.
Его опыт и мастерство оказывают большую помощь команде. Роналду продолжает укреплять свои позиции в мире футбола благодаря своим высоким результатам.