Kraft: Futbolchilar Isakni to‘liq tushunadi
«Nyukasl» himoyachisi Emil Kraft sobiq jamoadoshi Aleksandr Isakning «Liverpul»ga 144 million yevro evaziga o‘tishi haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Kraftning aytishicha, Aleksandr nafaqat yaxshi futbolchi, balki yaqin do‘st hamdir. Ko‘pchilik uning jamoada qolishini istagan, ammo futbol qanday ishlashini ham tushunish kerak.
Ommaviy axborot vositalari kiyinish xonasida bo‘linish bo‘lishi haqida xabarlar tarqatgan, lekin bu gaplar rost emas. Futbolchilar bir-birini tushunadi va ular Aleksandrga faqat omad tilashadi.
25 yoshli shved hujumchi 2022 yildan buyon «Nyukasl» safida o‘ynab kelgan. Shu vaqt ichida u maydonda 109 ta o‘yin o‘tkazib, 62 ta gol urgan va 11 ta golli uzatma amalga oshirgan.

Kraft: Футболисты полностью понимают Иссака
Защитник «Ньюкасла» Эмиль Крафт высказался о переходе своего бывшего одноклубника Александра Исака в «Ливерпуль» за 144 миллиона евро. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По словам Крафта, Александр не только хороший футболист, но и близкий друг. Многие хотели, чтобы он остался в команде, но также нужно понимать, как работает футбол.
СМИ распространяли слухи о расколе в раздевалке, но это не соответствует действительности. Футболисты понимают друг друга и желают Александру только удачи.
25-летний шведский нападающий играет за «Ньюкасл» с 2022 года. За это время он провёл на поле 109 матчей, забил 62 гола и сделал 11 результативных передач.