Jekson Bavariyaga o‘tishdan oldin Mane bilan maslahatlashdi
Yangi «Bavariya» futbolchisi Nikolas Jekson Myunxenga ko‘chishdan oldin o‘zining vatandoshi Sadio Mane bilan maslahatlashdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Germaniyaning mashhur klubi «Chelsi»dan ijaraga olgan senegallik hujumchi keyinchalik futbolchisini sotib olish majburiyatini olgan. Jekson o‘zining o‘rnida bo‘lgan Sadio Mane bilan transfer haqida fikr almashgani haqida gapirdi.
Mane «Bavariya»da o‘ynagan va u senegalliklar uchun haqiqiy afsona hisoblanadi. U Jeksonga «Bavariya» – g‘alaba madaniyatiga ega buyuk klub ekanini aytgan.
Mane o‘z maslahatida «Mehnat qil, kamtar bo‘l va o‘zing bo‘l» degan oddiy, ammo dono so‘zlarni bildirgan. Jekson uchun bu so‘zlar juda qadrli bo‘lgan.
Eslatib o‘tamiz, Sadio Mane 2022-yil yozida «Liverpul»dan «Bavariya»ga o‘tgan, biroq bir yil o‘tib Saudiya Arabistonining «Al-Nasr» klubiga sotilgan. Bu voqea futbol olamida katta e’tibor qozongan.
Shuningdek, Jeksonning «Bavariya»ga qo‘shilishi jamoaning hujum chizig‘ini yanada kuchaytirishga qaratilgan muhim qadam sifatida baholanmoqda. Futbolchilar o‘rtasidagi bunday maslahatlar yangi o‘yinchilarga moslashishda va muvaffaqiyatga erishishda yordam beradi.

Джексон посоветовался с Мане перед переходом в Баварию
Новый игрок «Баварии» Николас Джексон перед переездом в Мюнхен посоветовался со своим соотечественником Садио Мане. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Сенегальский нападающий, арендованный у известного немецкого клуба «Челси», позже получил обязательство по выкупу футболиста. Джексон рассказал, что обменялся мнениями о трансфере с Садио Мане, который был на его месте.
Мане играл в «Баварии» и считается настоящей легендой для сенегальцев. Он сказал Джексону, что «Бавария» — великий клуб с культурой побед.
В своем совете Мане выразил простые, но мудрые слова: «Работай, будь скромным и оставайся собой». Эти слова были очень ценны для Джексона.
Напомним, что Садио Мане летом 2022 года перешел из «Ливерпуля» в «Баварию», но через год был продан в саудовский клуб «Аль-Наср». Это событие привлекло большое внимание в футбольном мире.
Кроме того, присоединение Джексона к «Баварии» рассматривается как важный шаг для усиления атакующей линии команды. Такие советы между футболистами помогают новым игрокам адаптироваться и добиваться успеха.