Sobiq futbolchi Stiv Makmanaman «Real» jamoasining himoyachisi Trent Aleksander-Arnold haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U ushbu yozda Madrid klubiga qo‘shilgan futbolchi haqida o‘z mulohazasini aytdi. Makmanamaning so‘zlariga ko‘ra, futbolga moslashish unga qiyinchilik tug‘dirmaydi, chunki ko‘pchilik ingliz tilida so‘zlashadi va bu unga yordam beradi.
Shuningdek, u tezda jamoaga qo‘shilib ketadi. Oxir-oqibat, uning qobiliyati va o‘yiniga qarab baholanadi.
Trent juda ajoyib futbolchi bo‘lib, uning muammolari bo‘lmaydi, deya ta’kidladi sobiq futbolchi. Trent Aleksander-Arnold «Liverpool»dan «Real»ga o‘tib, 10 million yevro evaziga shartnoma imzoladi.
Hozirga qadar u «Real» safida barcha musobaqalarda sakkizta o‘yin o‘tkazdi va ikki golga uzatma berdi. Uning jamoaga qo‘shilishi klub uchun muhim yangilik bo‘ldi.

Макманаман сказал, что надеется на Трента Александера-Арнольда
Бывший футболист Стив Макманаман высказался о защитнике «Реала» Тренте Александере-Арнольде. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он поделился своим мнением о футболисте, который присоединился к мадридскому клубу этим летом. По словам Макманамана, адаптация к футболу не вызовет у него трудностей, так как большинство говорят на английском языке, и это ему помогает.
Кроме того, он быстро войдет в состав команды. В конечном итоге его будут оценивать по его способностям и игре.
Трент — очень замечательный футболист, у него не будет проблем, подчеркнул бывший футболист. Трент Александер-Арнольд перешёл из «Ливерпуля» в «Реал», подписав контракт за 10 миллионов евро.
На данный момент он провёл за «Реал» восемь матчей во всех турнирах и отдал две голевые передачи. Его присоединение к команде стало важной новостью для клуба.