Tyaqo Motta «Bayer» bosh murabbiyi bo‘lishi mumkin
Avvalgi «Yuventus» jamoasining bosh murabbiyi Tyaqo Motta Germaniyaning «Bayer» klubidan taklif oldi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Bu haqda ishonchli manba Nikolo Skira xabar berdi. Ma’lumotlarga ko‘ra, nemis klubi vositachilar orqali 43 yoshli italiyalik murabbiyga taklif yuborgan.
Hozirda Motta ish bilan band emas. Oldin u «Yuventus», «Bolonya», «Speziya» klublari hamda «PSJ» yoshlar jamoasini boshqargan.
Eslatib o‘tamiz, Germaniya chempionati boshlandi va ikki turdan so‘ng «Bayer» rahbariyati bosh murabbiy Erik ten Xagni lavozimidan ozod qilishga qaror qilgan. Jamoa hozirgi paytda 1 ochko bilan Bundesliganing 12-o‘rnida turibdi.
Bu holat «Bayer» uchun murabbiy almashinuvi zarurligini ko‘rsatmoqda. Yangi murabbiy sifatida Tyaqo Motta nomzodi ko‘rib chiqilmoqda.

Тьяго Мотта может стать главным тренером «Байера»
Бывший главный тренер «Ювентуса» Тьяго Мотта получил предложение от немецкого клуба «Байер». Об этом сообщил Euro-football.ru.
Об этом сообщил надежный источник Николо Скира. По данным, немецкий клуб через посредников направил предложение 43-летнему итальянскому тренеру.
В настоящее время Мотта не работает. Ранее он руководил клубами «Ювентус», «Болонья», «Специя», а также молодежной командой «ПСЖ».
Напомним, чемпионат Германии начался, и после двух туров руководство «Байера» решило освободить главного тренера Эрика тен Хага от должности. Команда сейчас занимает 12-е место в Бундеслиге с 1 очком.
Эта ситуация показывает необходимость смены тренера в «Байере». Кандидатура Тьяго Мотты рассматривается в качестве нового главного тренера.
Руководство клуба работает над назначением нового главного тренера с целью улучшения результатов команды.