Rossiya terma jamoasining hujumchi yarim himoyachisi Aleksandr Golovin mavsum boshidagi o‘zini baholadi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uning jamoasi «Monako» Fransiya chempionatining turnir jadvalida uchta turdan so‘ng oltita ochko bilan to‘rtinchi o‘rinda bormoqda. Golovin o‘zini yaxshi his qilayotganini, jismonan kuchli ekanini ta’kidladi.
U ko‘proq gol urishni va golli uzatmalar berishni istayotganini bildirdi. Jamoaning hozirgi holati yaxshi, hattoki «Lill»ga qarshi mag‘lubiyatga qaramay, forma yaxshi ekanini aytdi.
Aleksandr Golovin barcha uchta o‘yinda asosiy tarkibda maydonga tushdi, ammo hali golli harakatlar bilan ajralib turmadi. Keyingi o‘yinda «Monako» 13 sentyabr kuni safarda «Oser» jamoasiga qarshi maydonga chiqadi.
Bu o‘yin jamoaning mavsumdagi keyingi sinovi bo‘ladi. Hozirgi natijalar va o‘yin ko‘rsatkichlari «Monako» uchun ijobiy hisoblanadi, biroq yanada yaxshi natijalar uchun jamoa ko‘proq harakat qilishi lozim.

Головин положительно оценил начало сезона в Монако
Полузащитник-нападающий сборной России Александр Головин оценил своё начало сезона. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Его команда «Монако» занимает четвёртое место в турнирной таблице чемпионата Франции после трёх туров, набрав шесть очков. Головин отметил, что чувствует себя хорошо и физически силён.
Он выразил желание забивать больше голов и делать результативные передачи. Текущее состояние команды хорошее, и несмотря на поражение от «Лилля», форма остаётся хорошей.
Александр Головин выходил в основном составе во всех трёх матчах, однако пока не выделялся результативными действиями. В следующем матче «Монако» 13 сентября сыграет в гостях с «Осером».
Эта игра станет очередным испытанием для команды в сезоне. Текущие результаты и игровые показатели считаются положительными для «Монако», но для достижения лучших результатов команде необходимо прилагать больше усилий.