Bulykin: Xaykin Yevropaning top-klubiga o‘tishi mumkin
Sobiq Moskva “Lokomotiv” va “Dinamo” jamoalari hujumchisi Dmitriy Bulykin fikricha, Rossiya terma jamoasi darvozaboni Nikita Xaykin “Budyo-Glimt” klubidan Yevropaning yetakchi jamoalaridan biriga o‘tish uchun yaxshi imkoniyatlarga ega. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Norvegiya klubi Chempionlar ligasining asosiy bosqichiga yo‘l oldi va saralash bosqichidan muvaffaqiyatli o‘tib, asosiy musobaqada ishtirok etmoqda. Bulykinning aytishicha, jamoaning Chempionlar ligasida o‘ynashi birinchi navbatda byudjetga katta qo‘shimcha bo‘ladi, ikkinchidan esa futbolchilarga qimmatli tajriba beradi.
Bu esa Xaykin uchun yuqori darajadagi klublarga o‘tish uchun yaxshi imkoniyat hisoblanadi. “Budyo-Glimt” Chempionlar ligasida “Manchester Siti”, “Borussiya Dortmund”, “Yuventus”, “Atletiko Madrid”, “Tottenhem”, “Slaviya” va “Galatasaray” kabi kuchli jamoalar bilan bellashadi.
Shuningdek, ma’lum bo‘lishicha, Nikita Xaykin norveg fuqaroligini ham qabul qilgan. Bu esa uning Yevropadagi faoliyatini yanada rivojlantirishiga yordam beradi.
Umuman olganda, Xaykinning kelajagi porloq ko‘rinmoqda va u yaqin yillarda yuqori darajali jamoalarda o‘ynash imkoniga ega bo‘lishi mumkin.

Булыкин: Хайкин может перейти в топ-клуб Европы
По мнению бывшего нападающего московских «Локомотива» и «Динамо» Дмитрия Булыкина, вратарь сборной России Никита Хайкин из клуба «Будё-Глимт» имеет хорошие шансы перейти в один из ведущих европейских клубов. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Норвежский клуб вышел в основной этап Лиги чемпионов, успешно пройдя квалификацию и участвует в главном турнире. По словам Булыкина, участие команды в Лиге чемпионов в первую очередь станет значительным дополнением к бюджету, а во-вторых, даст игрокам ценный опыт.
Это является хорошей возможностью для Хайкина перейти в клубы высокого уровня. «Будё-Глимт» в Лиге чемпионов будет соперничать с такими сильными командами, как «Манчестер Сити», «Боруссия Дортмунд», «Ювентус», «Атлетико Мадрид», «Тоттенхэм», «Славия» и «Галатасарай».
Также стало известно, что Никита Хайкин получил норвежское гражданство. Это поможет ему дальше развивать свою карьеру в Европе.
В целом, будущее Хайкина выглядит многообещающим, и в ближайшие годы у него может появиться возможность играть в клубах высокого уровня.