Hujumchi yarim himoyachi "PSJ" jamoasidan Dezire Duening Fransiya terma jamoasi bilan Ukraina o‘rtasidagi o‘yinda jarohat olgani sababli zaxiraga olinishi haqida ma’lumotlar ma’lum bo‘ldi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Futbolchining sog‘ayish muddati taxminan 3-4 hafta atrofida bo‘lishi kutilmoqda. L’Equipe nashrining xabariga ko‘ra, Duening to‘piq mushagida jarohat aniqlangan va u yaqin vaqt ichida jamoasiga yordam bera olmaydi.
Shu bilan birga, Ukraina bilan o‘yinda yana bir asosiy futbolchi, "PSJ"ning hujumchisi Usmon Dembele ham jarohat olib, taxminan olti hafta maydonga qaytolmasligi ma’lum bo‘ldi. O‘tgan mavsumda 20 yoshli yarim himoyachi Dezire Due 61 ta o‘yinda maydonga tushib, 16 ta gol urgan va 16 ta golga assistentlik qilgan.
Hozirda uning jamoasi Fransiya chempionati Ligasi 1da yetakchi o‘rinlardan birini egallab turibdi va 9 ochko jamlagan. Shunday qilib, futbolchilarining jarohatlari jamoa uchun muhim sinov bo‘lmoqda.
Jamoa murabbiylari va tibbiyot xodimlari futbolchilarning tezda sog‘ayishi uchun barcha choralarni ko‘rmoqda.

В ПСЖ еще два основных футболиста получили травмы
Стало известно, что полузащитник и нападающий команды "ПСЖ" Дезире Дуэн получил травму в матче сборной Франции против Украины и был заменён. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Ожидается, что срок восстановления футболиста составит примерно 3-4 недели. По информации издания L’Equipe, у Дуэна диагностирована травма ахиллова сухожилия, и он в ближайшее время не сможет помочь своей команде.
Кроме того, в матче с Украиной получил травму ещё один ключевой игрок — нападающий "ПСЖ" Усман Дембеле, который, как ожидается, не сможет выйти на поле примерно шесть недель. В прошлом сезоне 20-летний полузащитник Дезире Дуэн провёл 61 матч, забил 16 голов и отдал 16 результативных передач.
В настоящее время его команда занимает одно из лидирующих мест в чемпионате Франции Лига 1, набрав 9 очков. Таким образом, травмы футболистов стали серьёзным испытанием для команды.