Alkaras US Open finalida g‘alaba qozondi, Real tabrikladi
Ispaniyalik tennischi Karlos Alkaras AQSh Ochiq chempionatida aniq g‘alabaga erishdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U finalda italiyalik Yannik Sinnerni 6:2, 3:6, 6:1, 6:4 hisobida mag‘lub etdi. O‘yin deyarli uch soat davom etdi.
22 yoshli Alkaras uchun bu g‘alaba US Open turniridagi ikkinchi yutug‘i bo‘ldi va u katta shlem musobaqalaridagi oltinchi g‘alabasini qo‘lga kiritdi. Madridning «Real» futbol klubi ham Alkarasni tabrikladi.
Klub uning ajoyib natijalari va jahon reytingidagi yetakchiligini alohida ta’kidladi. Shuningdek, «Real» muxlislari sportchining faoliyatini doimiy kuzatib borishini va uning yutuqlari bilan faxrlanishini bildirdi.
Bu g‘alaba Alkarasning sportdagi muvaffaqiyatlarini yanada mustahkamladi va uning kelajakdagi o‘yinlariga bo‘lgan ishonchni oshirdi. Tennis olamida uning nomi yanada keng tarqalmoqda va u yirik musobaqalarda yetakchi o‘rinlarni egallashda davom etmoqda.

Алкарас победил в финале US Open, Реал поздравил
Испанский теннисист Карлос Алькарас одержал уверенную победу на Открытом чемпионате США. Об этом сообщает Euro-football.ru.
В финале он обыграл итальянца Янника Синнера со счётом 6:2, 3:6, 6:1, 6:4. Матч длился почти три часа.
Для 22-летнего Алькараса эта победа стала второй на турнире US Open и шестой на турнирах Большого шлема. Футбольный клуб «Реал» из Мадрида также поздравил Алькараса.
Клуб особо отметил его выдающиеся результаты и лидерство в мировом рейтинге. Кроме того, «Реал» выразил, что его болельщики постоянно следят за карьерой спортсмена и гордятся его достижениями.
Эта победа ещё больше укрепила успехи Алькараса в спорте и повысила уверенность в его будущих матчах. Его имя становится всё более известным в теннисном мире, и он продолжает занимать ведущие позиции на крупных турнирах.