Istanbulning "Beshiktash" klubi "Volfsburg" jamoasining qanot himoyachisi Vatslav Cherniy bilan shartnoma imzoladi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uchinchi yilga mo‘ljallangan kelishuv rasmiylashtirildi. Cherniy 27 yoshda bo‘lib, uning hisobida Chexiya milliy jamoasi safida 26 ta o‘yin va jami yetti ta gol bor.
U ikki yil avval "Tvente" klubidan 8 million yevro evaziga "Volfsburg"ga o‘tgan edi. O‘z navbatida, "Beshiktash" Cherniyni 6 million yevroga sotib oldi, bu haqda ommaviy axborot vositalari xabar berdi.
Vatslav yoshligida "Ayaks" akademiyasida shug‘ullangan, u 15 yoshida Chexiyadan Amsterdamga ko‘chib o‘tgan. Shuningdek, u kattalar darajasida "Utrext" va "Reyndjers" jamoalarida ham o‘ynagan.
Joriy mavsumda "Beshiktash" 13 yil ichida birinchi marta Yevrokuboklar final bosqichiga chiqolmadi. Bu holat klub uchun muhim sinov bo‘ldi va kelajakda jamoa faoliyatini yaxshilashga turtki beradi.

Черный официально дебютирует в составе «Бешикташа»
Стамбульский клуб «Бешикташ» подписал контракт с фланговым защитником «Вольфсбурга» Вацлавом Чернием. Об этом сообщил Euro-football.ru.
Оформлено соглашение сроком на три года. Черний 27 лет, на его счету 26 матчей и всего семь голов за национальную сборную Чехии.
Два года назад он перешёл из клуба «Твенте» в «Вольфсбург» за 8 миллионов евро. В свою очередь, «Бешикташ» приобрёл Черния за 6 миллионов евро, сообщили СМИ.
Вацлав занимался в академии «Аякса» в молодости, переехав из Чехии в Амстердам в 15 лет. Также он выступал на взрослом уровне за команды «Утрехт» и «Рейнджерс».
В этом сезоне «Бешикташ» впервые за 13 лет не вышел в финальную стадию еврокубков. Это стало серьёзным испытанием для клуба и послужит стимулом для улучшения работы команды в будущем.