PSJ jamoasining hujumchisi Usmon Dembel jarohat tufayli taxminan olti hafta maydondan chetlatildi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Bu haqda jurnalist Fabris Xokins xabar berdi. Shunga ko‘ra, futbolchi Chempionlar Ligasi doirasidagi PSJning birinchi ikki o‘yini – Atalanta va Barselona jamoalari bilan o‘tkaziladigan bahslarda qatnasha olmaydi.
Bundan tashqari, ushbu davrda parijliklar Fransiya Ligasi doirasida Lans, Marsel, Oser va Lil jamoalariga qarshi o‘yinlarda maydonga tushadi. Dembelning jarohati 2026 yilgi Jahon chempionati saralash bosqichining birinchi turida Ukraina va Fransiya terma jamoalari o‘rtasidagi o‘yinda yuz berdi.
U o‘yinning tanaffusida maydonga tushgan bo‘lsa-da, 81-daqiqada jarohat sabab maydonni tark etishga majbur bo‘ldi. Hozirda uning sog‘ayishi va maydonga qaytishi kutilmoqda.
Taxminlarga ko‘ra, Usmon Dembel Fransiya chempionatining Strasburg jamoasiga qarshi o‘yinida, ya’ni 19 oktabr kuni maydonga qaytishi mumkin. Shu bilan birga, uning sog‘lig‘i va jismoniy holati diqqat bilan nazorat qilinmoqda.

Нападающий ПСЖ Дембеле не будет на поле шесть недель
Нападающий команды ПСЖ Усман Дембеле из-за травмы выбыл примерно на шесть недель. Об этом сообщил Euro-football.ru.
Об этом сообщил журналист Фабрис Хокинс. Согласно его информации, футболист не сможет принять участие в первых двух матчах ПСЖ в рамках Лиги чемпионов против команд Аталанта и Барселона.
Кроме того, в этот период парижане сыграют в чемпионате Франции против команд Ланс, Марсель, Осер и Лилль. Травма Дембеле произошла в матче первого тура отборочного этапа чемпионата мира 2026 года между сборными Украины и Франции.
Хотя он вышел на поле во время перерыва в игре, на 81-й минуте из-за травмы был вынужден покинуть поле. В настоящее время ожидается его выздоровление и возвращение на поле.
По предположениям, Усман Дембеле может вернуться на поле в матче чемпионата Франции против команды Страсбург, то есть 19 октября. При этом его здоровье и физическое состояние тщательно контролируются.