Ispaniyalik yarim himoyachi Dani Sebalyos, huquqlari Madridning “Real” klubiga tegishli bo‘lgan futbolchi, Italiya chempionatida faoliyatini davom ettirishi mumkin. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Bu haqda TuttoMercatoWeb nashri xabar berdi. Manbaning ma’lumotlariga ko‘ra, 29 yoshli yarim himoyachining xizmatlariga Turinning “Yuventus” klubi qiziqish bildirgan.
“Qadimiy sinyora” jamoasi futbolchini yanvar oyidagi transfer oynasida o‘z safiga qo‘shib olish uchun harakat qiladi. O‘tgan mavsumda Sebalyos 45 ta o‘yinda maydonga tushdi va ikki golga uzatma berdi.
Uning “Real” bilan shartnomasi 2027-yil o‘rtalarigacha amal qiladi. Futbolchining bozor qiymati o‘n million yevroga teng.
Sebalyosning tajribasi va imkoniyatlari “Yuventus” uchun katta ahamiyatga ega bo‘lishi mumkin. Klub rahbariyati transfer jarayonida faol ish olib borishi kutilmoqda.

Ювентус хочет купить испанского полузащитника
Испанский полузащитник Дани Себальос, права на которого принадлежат мадридскому «Реалу», может продолжить карьеру в чемпионате Италии. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Об этом сообщает издание TuttoMercatoWeb. По данным источника, 29-летним полузащитником заинтересовался туринский клуб «Ювентус».
Команда «Старая синьора» попытается подписать футболиста в январское трансферное окно. В прошлом сезоне Себальос провел 45 матчей и отдал две результативные передачи.
Его контракт с «Реалом» действует до середины 2027 года. Рыночная стоимость футболиста составляет десять миллионов евро.
Опыт и возможности Себальоса могут иметь большое значение для «Ювентуса». Руководство клуба ожидается активная работа по трансферу.