Dembele o‘yinlardan keyin burger va pitsani yeydi
Fransiyaning "PSJ" jamoasi hujumchisi Usmon Dembele, "Oltin to'p" sovriniga da’vogarlar qatorida ko‘riladi, o‘yinlardan keyin tiklanish jarayoni haqida gapirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U o‘z tanasini yaxshi bilishini, charchoqni aniq sezishini va shuning uchun ortiqcha mashq qilmaslik kerakligini aytdi. Oziq-ovqat haqida so‘z borganda, Dembele o‘yinlardan keyin burger va pitsani yoqtirishini ta’kidladi va bu odatini o‘zgartirmasligini bildirdi.
So‘nggi o‘yinlarda u jismoniy jarohat olgan. Aynan kecha bo‘lib o‘tgan 2026 yilgi jahon chempionati saralash o‘yinida, Ukraina jamoasiga qarshi o‘tkazilgan bahsda Dembele jarohat oldi.
Joriy mavsum boshidan beri Usmon "PSJ" safida uchta o‘yin o‘tkazib, ularda ikki gol urdi va bir golga uzatma berdi. Uning o‘yini jamoa uchun muhim hisoblanadi va tiklanish jarayoni diqqat bilan kuzatilmoqda.

Дембеле после игр ест бургеры и пиццу
Нападающий французского клуба "ПСЖ" Усман Дембеле, который считается одним из претендентов на "Золотой мяч", рассказал о процессе восстановления после матчей. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он отметил, что хорошо знает своё тело, чётко ощущает усталость и поэтому не нужно переусердствовать с тренировками. Говоря о питании, Дембеле подчеркнул, что после игр любит есть бургеры и пиццу и не собирается менять эту привычку.
В последних матчах он получил физическую травму. Именно в вчерашнем отборочном матче чемпионата мира 2026 года против сборной Украины Дембеле получил повреждение.
С начала текущего сезона Усман провёл за "ПСЖ" три игры, в которых забил два гола и отдал одну результативную передачу. Его игра важна для команды, и процесс восстановления внимательно отслеживается.