Chorshanba kuni Osiyo Chempionlar Ligasi 1/8 final javob uchrashuvi doirasida "Kavasaki Frontale" va "Shanxay Shenxua" jamoalari o‘rtasida o‘yin bo‘lib o‘tdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Leonid Slutskining jamoasi uyida 1:0 hisobida g‘alaba qozongach, Yaponiyaga ozgina ustunlik bilan safar qilgan edi. Biroq Xitoy Superligasi vakillari javob o‘yinida muvaffaqiyatsizlikka uchradi.
"Kavasaki Frontale" o‘z maydonida 4:0 hisobida g‘alaba qozonib, keyingi bosqichga yo‘l oldi. To‘rtta golning uchtasi ikkinchi bo‘limda kiritildi.
Slutskiy jamoasi Osiyo Chempionlar Ligasi musobaqasidan chiqib ketdi va endi diqqat markazini ichki chempionatga qaratadi. O‘yinning protokoliga ko‘ra, gollarni Sasaki Asahi, Erison, Ito Tatsuya va Silva Marsinio kiritdi.
Jamoalar tarkibida ko‘plab o‘yinchilar maydonga tushdi va o‘yin davomida zaxiradan ham foydalanildi. Ushbu natija "Kavasaki Frontale"ning Osiyodagi raqobatbardoshligini yana bir bor tasdiqladi.

Команда Слуцкого вылетела из Лиги Азии
В среду в рамках ответного матча 1/8 финала Лиги чемпионов Азии состоялась игра между командами «Кавасаки Фронтале» и «Шанхай Шэньхуа». Об этом сообщил Euro-football.ru.
Команда Леонида Слуцкого, выиграв дома со счётом 1:0, отправилась в Японию с небольшим преимуществом. Однако представители Китайской Суперлиги потерпели неудачу в ответном матче.
«Кавасаки Фронтале» выиграли на своём поле со счётом 4:0 и вышли в следующий раунд. Три из четырёх голов были забиты во втором тайме.
Команда Слуцкого выбыла из Лиги чемпионов Азии и теперь сосредоточит внимание на внутреннем чемпионате. Согласно протоколу матча, голы забили Сасаки Асахи, Эрисон, Ито Тацуя и Силва Марсинио.
В составе команд на поле вышло много игроков, а также использовались замены в ходе игры. Этот результат ещё раз подтвердил конкурентоспособность «Кавасаки Фронтале» в Азии.