Niderlandiyalik mutaxassis Erik Ten Hag Bayer Leverkuzen jamoasining bosh murabbiyi lavozimidan ozod etildi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Bu haqda klubning matbuot xizmati ma’lumot berdi. Eslatib o‘tamiz, Ten Hag may oyida jamoa bosh murabbiyi sifatida ish boshlagan va ispan murabbiy Xabi Alonso o‘rnini egallagan edi.
U nemis klubiga ikki yillik mehnat shartnomasini imzolagandi. Ten Hag boshchiligida Leverkuzen jamoasi Germaniya chempionatida ikki o‘yinda maydonga tushdi.
Jamoa Hoffenxaymga mag‘lub bo‘ldi, Bremenning Verder jamoasi bilan esa durang o‘ynadi. Germaniya chempionatining ikki turidan so‘ng Bayer jamoasi bir ochko to‘plab, turnir jadvalida 14-o‘rinda turibdi.
Jamoa rahbariyati natijalardan mamnun bo‘lmay, bosh murabbiy bilan shartnomani bekor qilishga qaror qildi.

Bayer освободил Тен Хага от должности главного тренера
Нидерландский специалист Эрик Тен Хаг был освобожден от должности главного тренера команды Байер Леверкузен. Об этом сообщил Euro-football.ru.
Об этом сообщила пресс-служба клуба. Напомним, что Тен Хаг начал работу главным тренером команды в мае и занял место испанского тренера Хаби Алонсо.
Он подписал с немецким клубом двухлетний трудовой контракт. Под руководством Тен Хага команда Леверкузена провела два матча в чемпионате Германии.
Команда проиграла Хоффенхайму и сыграла вничью с Вердером из Бремена. После двух туров чемпионата Германии команда Байер набрала одно очко и занимает 14-е место в турнирной таблице.