Desham Dembele jarohati haqida fikr bildirdi
Fransiya milliy terma jamoasi bosh murabbiyi Didye Desham qanot himoyachisi Usmon Dembele jarohat olgani haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U 28 yoshli futbolchini Ukraina terma jamoasiga qarshi o‘yinning ikkinchi bo‘limida maydonga tushirdi, ammo o‘yinning oxirida uni almashtirishga majbur bo‘ldi. O‘yindan so‘ng ma’lum bo‘lishicha, Parijning PSJ klubi murabbiyning Dembele ishtirok etishi haqidagi qaroridan norozi bo‘lgan, chunki futbolchi jarohat olish xavfi haqida ogohlantirilgan edi.
Desham jurnalist Loik Tanzi so‘zlariga ko‘ra, agar futbolchining holati shubhali bo‘lganida, uni maydonga tushirmagan bo‘lardi. Bu safar Dembele boshqa son sohasida jarohat oldi, ammo u yaxshi o‘zini his qilgan va o‘ynashni istagan.

Дешам Дембеле о травме высказался
Главный тренер сборной Франции Дидье Дешам высказался о травме защитника Усмана Дембеле. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он выпустил 28-летнего футболиста на поле во втором тайме матча против сборной Украины, но в конце игры был вынужден заменить его. После матча стало известно, что тренер ПСЖ из Парижа был недоволен решением Дешама выпустить Дембеле на поле, так как футболиста предупреждали о риске получения травмы.
По словам журналиста Лоика Танзи, если бы состояние футболиста вызывало сомнения, его бы не выпустили на поле. На этот раз Дембеле получил травму в другой области бедра, но он чувствовал себя хорошо и хотел играть.
К сожалению, такая ситуация может случиться с любым футболистом. Также стало известно, что Усман Дембеле не сможет выйти на поле в следующем матче против Исландии.