Alonso: Qayratga qarshi o‘yin sinov bo‘ladi
«Real» jamoasi bosh murabbiyi Xabi Alonso Chempionlar Ligasi pley-off bosqichining natijalari haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Musobaqaning umumiy bosqichida «Real»ning raqiblari sifatida «Manchester Siti», «Liverpul», «Yuventus», «Benfika», «Marsel», «Olimpiakos», «Monako» va «Qayrat» jamoalari belgilandi. Alonso ta’kidlashicha, raqiblar kuchli va talabchan, biroq bu jamoani yanada motivatsiyalaydi.
Qozog‘istondagi «Qayrat»ga qarshi o‘yin ayniqsa sinov bo‘ladi. Bu holat noyob va murakkab logistika talab etadi.
«Qayrat» maydoniga safar taxminan 6500 kilometrni tashkil qiladi va bu faqat bir yo‘nalish uchun hisoblangan masofa ekanini aytdi. Murabbiyning so‘zlariga ko‘ra, jamoa safardan maksimal darajada samarali foydalanishga harakat qiladi.
Ushbu qiyinchiliklarga qaramay, «Real» o‘z maqsadlariga erishish uchun bor kuchini sarflaydi. Musobaqada bunday kuchli raqiblarga qarshi kurashish jamoa uchun muhim tajriba bo‘ladi.
Shuningdek, Alonso o‘yinchilarga ishonch bildirar ekan, har bir o‘yinda maksimal natija ko‘rsatishga chaqirdi. Bu bosqichda har bir uchrashuv muhim ahamiyatga ega va jamoaning kelgusi natijalari ko‘p jihatdan shu o‘yinlarga bog‘liq bo‘ladi.

Алонсо: Игра против Кайрата будет испытанием
Главный тренер команды «Реал» Хаби Алонсо высказался о результатах плей-офф Лиги чемпионов. Об этом сообщает Euro-football.ru.
На общем этапе соревнования соперниками «Реала» стали команды «Манчестер Сити», «Ливерпуль», «Ювентус», «Бенфика», «Марсель», «Олимпиакос», «Монако» и «Кайрат». По словам Алонсо, соперники сильные и требовательные, но это только мотивирует команду ещё больше.
Игра против «Кайрата» в Казахстане будет особенно серьёзным испытанием. Эта ситуация уникальна и требует сложной логистики.
Путешествие на поле «Кайрата» составляет примерно 6500 километров, и это расстояние только в одну сторону, отметил тренер. По его словам, команда постарается максимально эффективно использовать время в дороге.
Несмотря на эти трудности, «Реал» приложит все силы для достижения своих целей. Борьба с такими сильными соперниками в турнире станет важным опытом для команды.
Кроме того, Алонсо выразил уверенность в игроках и призвал показывать максимальный результат в каждой игре. На этом этапе каждый матч имеет большое значение, и будущие результаты команды во многом зависят от этих игр.