Qayrat Boranbayev, «Qayrat» jamoasi nazoratchilar kengashi raisi, UEFA Chempionlar Ligasi umumiy bosqichining poyga natijalari haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U ta’kidlashicha, poyga juda qiziqarli o‘tgan. O‘zbekistonda bunday kuchli jamoalar hali bo‘lmagan.
Yevropaning eng yaxshi 36 klubi qatoriga kirish katta muvaffaqiyat hisoblanadi. Bu natija jamoaning yuqori darajada ekanligini ko‘rsatadi.
Shuningdek, poygadan keyin Qozog‘iston klubi raqib sifatida «Real», «Inter», «Bryugge», «Arsenal», «Olimpiakos», «Sporting», «Pafos» va «Kopengagen» jamoalari bilan to‘qnash keladi. Bu raqiblar Yevropaning eng kuchli va tajribali klublaridan hisoblanadi.
Hozirgi chempion esa Fransiyaning «PSJ» klubi bo‘lib, u oxirgi turnirda g‘oliblikni qo‘lga kiritgan. Umuman olganda, bu bosqichda qatnashish Qayrat jamoasining yuksak darajada ekanligini ko‘rsatadi va kelajakda yanada yaxshi natijalarga erishish imkoniyatini beradi.

Кайрат оценил гонку в Лиге чемпионов УЕФА
Кайрат Борабаев, председатель наблюдательного совета команды «Кайрат», высказался о результатах гонки общего этапа Лиги чемпионов УЕФА. Об этом сообщил Euro-football.ru.
Он отметил, что гонка прошла очень интересно. В Узбекистане еще не было таких сильных команд.
Вход в число 36 лучших клубов Европы — это большое достижение. Этот результат показывает высокий уровень команды.
Также после гонки казахстанский клуб столкнется с такими соперниками, как «Реал», «Интер», «Брюгге», «Арсенал», «Олимпиакос», «Спортинг», «Пафос» и «Копенгаген». Эти соперники считаются одними из самых сильных и опытных клубов Европы.
Действующим чемпионом является французский клуб «ПСЖ», который выиграл последний турнир. В целом участие на этом этапе показывает высокий уровень команды «Кайрат» и дает возможность достичь еще лучших результатов в будущем.