Xorvatiyalik yarim himoyachi Luka Modrich Italiya «Milan» jamoasiga moslashish jarayoni haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uning so‘zlariga ko‘ra, moslashish bosqichi uning uchun juda muhimdir. Modrich «Milan» haqida faqat ijobiy fikrlarni aytmoqda.
Jamoa a’zolari va murabbiy uni juda yaxshi qabul qilgan. U klubning darajasi va tashkilotiga hayratda ekanligini ta’kidladi.
Jurnalist Daniyele Longo ushbu fikrlarni keltirdi. Esda tutish lozimki, yozgi transfer oynasida 39 yoshli yarim himoyachi Madridning «Real» klubidan ketib, «Milan» bilan shartnoma imzoladi.
Hozirgacha u «rossoneri» safida barcha musobaqalarni hisobga olganda uchta o‘yinda maydonga tushdi va bitta samarali uzatma amalga oshirdi. Modrichning tajribasi va o‘yindagi faoliyati jamoaga ijobiy ta’sir ko‘rsatmoqda.

Лука Модрич быстро адаптируется в команде Милана
Хорватский полузащитник Лука Модрич поделился своими мыслями о процессе адаптации в итальянском клубе «Милан». Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, этап адаптации очень важен для него. Модрич говорит только положительные вещи о «Милане».
Члены команды и тренер приняли его очень хорошо. Он отметил, что поражён уровнем и организацией клуба.
Эти слова привёл журналист Даниэле Лонго. Следует отметить, что в летнее трансферное окно 39-летний полузащитник покинул мадридский «Реал» и подписал контракт с «Миланом».
До сих пор он сыграл за «россонери» три матча во всех турнирах и сделал одну результативную передачу. Опыт и игровая активность Модрича положительно влияют на команду.