Fransiya futbolchilar kasaba uyushmasi vakillari milliy terma jamoaning yetakchi futbolchilarining so‘nggi jarohatlari munosabati bilan bayonot bilan chiqdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Ular so‘nggi paytlarda futbol boshqaruvchilari tomonidan qabul qilingan qarorlar ko‘plab futbolchilarga zarar yetkazayotganini ta’kidlamoqda. Musobaqalar taqvimi futbolchilar bilan maslahatlashilmasdan va ularning roziligisiz tuzilmoqda.
Musobaqalar sonining ortishi faqat moliyaviy manfaatlar bilan bog‘liq ekani aytilmoqda. Bayonotda davlatdan aralashuv so‘ralmoqda, chunki ko‘plab murojaatlar, harakatlar va shikoyatlarga qaramay, FIFA oqilona fikrni inobatga olmayapti.
Ular futbolchilar sog‘lig‘ini e’tiborsiz qoldirib, haqiqiy muloqot o‘tkazishga tayyor emas. Shuning uchun xalqaro taqvimni barcha manfaatdor tomonlar ishtirokida qayta ko‘rib chiqish zarur.

Французская ассоциация футболистов выпустила заявление
Представители профсоюза футболистов Франции выступили с заявлением в связи с последними травмами ведущих игроков национальной сборной. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Они подчеркивают, что решения, принятые футбольными руководителями в последнее время, наносят вред многим футболистам. Календарь соревнований составляется без консультаций с игроками и без их согласия.
Утверждается, что увеличение количества соревнований связано исключительно с финансовыми интересами. В заявлении призывают к вмешательству государства, поскольку несмотря на многочисленные обращения, действия и жалобы, FIFA не учитывает разумные доводы.
Они игнорируют здоровье футболистов и не готовы к настоящему диалогу. Поэтому необходимо пересмотреть международный календарь с участием всех заинтересованных сторон.