Ignasio Astore, «Nyuells Old Boys» jamoasi prezidenti, Lionel Messining klubga qaytishi mumkinligi haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Messi o‘zining futbol faoliyatini aynan shu argentinalik klubda boshlagan. Astore so‘zlariga ko‘ra, ular har doim Messining «Nyuells Old Boys» formasi bilan maydonga chiqishini xohlashadi.
Bu bir turnir, sakkizta, olti, to‘rt yoki hatto bitta o‘yin bo‘lishi mumkin. Hozirgi vaziyat murakkab, chunki Messining oilaviy shartlari, jumladan maktab masalalari va boshqa ko‘plab muhim jihatlar bor, ular futbolchidan mustaqil bo‘lishi mumkin.
Shu sababli, hozircha uning qaytishi uzoq masofa sifatida ko‘rilmoqda. Barcha narsa Messining shaxsiy majburiyatlariga bog‘liq.
Hozirda Lionel Messi «Inter Mayami» klubida o‘ynamoqda. Klub rahbariyati va muxlislar uning qaytishini intiqlik bilan kutmoqda, biroq bunday qaror ko‘p jihatlarni hisobga olgan holda qabul qilinishi zarur.

Nyuells Old Boys хочет возвращения Месси
Игнасио Асторе, президент клуба «Ньюэллс Олд Бойз», высказался о возможном возвращении Лионеля Месси в клуб. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Месси начал свою футбольную карьеру именно в этом аргентинском клубе. По словам Асторе, они всегда хотят видеть Месси на поле в форме «Ньюэллс Олд Бойз».
Это может быть один турнир, восемь, шесть, четыре или даже одна игра. Текущая ситуация сложная, так как есть семейные обстоятельства Месси, включая вопросы школы и многие другие важные моменты, которые могут быть вне контроля футболиста.
Поэтому на данный момент его возвращение рассматривается как далёкая перспектива. Всё зависит от личных обязательств Месси.
В настоящее время Лионель Месси играет за клуб «Интер Майами». Руководство клуба и болельщики с нетерпением ждут его возвращения, однако такое решение должно приниматься с учётом множества факторов.