Antonio Sebastyan Di Mariyaga tahdid uchun hibsga olindi
O‘tgan yozda argentinalik hujumchi Anxel Di Mariya jiddiy tahdidlar olgani haqida xabar bergan edik. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Ushbu holatlar sababli futbolchi o‘z vataniga qaytishni ham o‘ylab ko‘rmagan. Yaqinda esa argentinalik politsiya bu masalada faol ish olib borayotganini isbotlovchi yangilik paydo bo‘ldi.
Politsiya tahdidlarni tarqatishda va rejalashtirishda gumon qilingan shaxsni qo‘lga oldi. U 33 yoshli Antonio Sebastyan ismli shaxs bo‘lib, «Nyuel Old Boyz» klubi muxlislari orasida tanilgan.
Mazkur klub mashhur futbolchi Lionel Messining ilk faoliyat boshlagan jamoasidir. Hozirda Anxel Di Mariya Portugaliya chempionatida «Benfika» jamoasida o‘ynamoqda.
Ushbu voqea futbolchining xavfsizligi va uning faoliyatiga bo‘lgan e’tibor kuchayganini ko‘rsatadi. Politsiyaning tezkor harakatlari tahdidlarni bartaraf etishga qaratilgan muhim qadamdir.

Antonio Sebastyan Di Mariyaga угроза, арестован
Прошлым летом сообщалось, что аргентинский нападающий Анхель Ди Мария получил серьёзные угрозы. Об этом сообщил Euro-football.ru.
Из-за этих обстоятельств футболист даже не думал возвращаться на родину. Недавно появилась новость, подтверждающая активную работу аргентинской полиции по этому делу.
Полиция задержала подозреваемого в распространении и планировании угроз. Им оказался 33-летний Антонио Себастьян, известный среди болельщиков клуба «Ньюэллс Олд Бойз».
Этот клуб является первой командой, в которой начинал свою карьеру известный футболист Лионель Месси. В настоящее время Анхель Ди Мария играет в португальском чемпионате за клуб «Бенфика».
Это событие показывает усиление внимания к безопасности футболиста и его карьере. Быстрые действия полиции являются важным шагом по устранению угроз.