«Al-Nasr» jamoasining yulduz hujumchisi Krishtianu Ronaldu Osiyo Chempionlar Ligasi doirasidagi Eronlik o‘yinni o‘tkazib yubordi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Ba’zi manbalarda 40 yoshli portugaliyalik futbolchining Eronga bormasligining sababi nogiron qiz bilan bog‘liq voqea ekani aytilgan. 2023 yilda Ronaldu nogiron qizni quchoqlab, o‘pgan, bu esa Eron qonunlariga ko‘ra taqiqlangan.
Eronda Krishtianuni qamoqqa olish yoki kamon bilan jazo berish mumkinligi haqida gap-so‘zlar tarqalgan edi. Biroq Eron elchixonasi bu holatga munosabat bildirdi.
Ular hech bir xorijiy sportchiga nisbatan Eron sudlari tomonidan jazo qo‘llanilmaganini qat’iy rad etdi. Krishtianu Ronaldu va Fateme Hamami o‘rtasidagi samimiy va insoniy uchrashuv mamlakat aholisi va sport tashkilotlari tomonidan yuqori baholanganini ma’lum qildi.
«Al-Nasr» jamoasi navbatdagi o‘yinini 7 mart, juma kuni Saudiya Arabistoni chempionatida «Al-Shabab» jamoasiga qarshi o‘tkazadi. Bu o‘yin Ronaldu uchun muhim imkoniyat bo‘ladi.

Посольство Ирана опровергло слухи о Роналду
Звёздный нападающий команды «Аль-Наср» Криштиану Роналду пропустил матч с иранской командой в рамках Лиги чемпионов Азии. Об этом сообщил Euro-football.ru.
Некоторые источники утверждали, что причиной отсутствия 40-летнего португальского футболиста в Иране стало событие, связанное с инвалидной девочкой. В 2023 году Роналду обнял и поцеловал инвалидную девочку, что запрещено по иранским законам.
В Иране ходили слухи о возможном заключении Криштиану или наказании его плеткой. Однако посольство Ирана прокомментировало эту ситуацию.
Они категорически опровергли применение наказаний иранскими судами к каким-либо иностранным спортсменам. Было заявлено, что искренняя и человечная встреча между Криштиану Роналду и Фатеме Хамами получила высокую оценку среди населения страны и спортивных организаций.
Команда «Аль-Наср» проведёт следующий матч 7 марта, в пятницу, в чемпионате Саудовской Аравии против команды «Аль-Шабаб». Эта игра станет важной возможностью для Роналду.