Flik De Yongni Chempionlar Ligasi uchun saqlaydi
Yaqinda «Barselona» jamoasining markaziy yarim himoyachisi Frenki de Yong Polsha terma jamoasiga qarshi Jahon chempionati saralash o‘yinida bel sohasidan jarohat oldi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Mundo Deportivo nashrining ma’lumotiga ko‘ra, niderlandiyalik futbolchi Ispaniya chempionatining to‘rtinchi turida «Valensiya»ga qarshi o‘yinda maydonga tushmaydi. Jamoa bosh murabbiyi Hans-Diter Flik 16 sentyabr kuni bo‘lib o‘tadigan Chempionlar ligasi doirasidagi «Nyukasl»ga qarshi muhim o‘yindan oldin yarim himoyachini ehtiyot qilishga qaror qildi.
Tez orada Frenki de Yong tibbiy ko‘rikdan o‘tib, davolanish muddatini aniqlaydi. Hozirgi mavsumda niderlandiyalik futbolchi «ko‘k-qizil» jamoa safida ikki o‘yinda maydonga tushgan, ammo gol urish yoki golli uzatma bilan ajralib turmagan.

Флик сохраняет Де Йонга для Лиги чемпионов
Недавно центральный полузащитник команды «Барселона» Френки де Йонг получил травму поясничной области в отборочном матче чемпионата мира против сборной Польши. Об этом сообщил Euro-football.ru.
По данным издания Mundo Deportivo, нидерландский футболист не выйдет на поле в четвертом туре чемпионата Испании в матче против «Валенсии». Главный тренер команды Ханс-Дитер Флик решил поберечь полузащитника перед важным матчем Лиги чемпионов против «Ньюкасла», который состоится 16 сентября.
В ближайшее время Френки де Йонг пройдет медицинское обследование и определит срок лечения. В этом сезоне нидерландский футболист провел два матча за «сине-гранатовых», но не отличился ни голами, ни результативными передачами.