«Barselona» jamoasining matbuot xizmati ijtimoiy tarmoqlardagi sahifalarida Frenki de Yongning jarohat olgani haqida rasmiy bayonot berdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Niderlandiya terma jamoasi yarim himoyachisi Jahon chempionati saralash o‘yinida Polsha terma jamoasiga qarshi o‘tkazilgan bahsda jarohat oldi. «Frenki de Yong o‘ng oyog‘ining tashqi qulflash mushagida yengil jarohat oldi.
Uning maydonga chiqishi tiklanish jarayoniga bog‘liq», deb qayd etilgan «ko‘k-qizil» jamoa bayonotida. Avvalroq kataloniyaliklarning bosh murabbiyi Hans-Diter Flik Chempionlar Ligasi doirasidagi «Nyukasl»ga qarshi o‘yindan oldin jamoaning yetakchilaridan birini xavf ostiga qo‘ymoqchi emasligini ma’lum qilgan edi.
Shu sababli Frenki de Yong La Liga doirasidagi keyingi o‘yinni o‘tkazib yuboradi. La Liga musobaqasining to‘rtinchi turida «Barselona» 14 sentyabr kuni «Valensiya» jamoasi bilan maydonga tushadi.

Френки де Йонг из-за травмы не сможет выйти на поле
Пресс-служба клуба «Барселона» официально заявила на страницах в социальных сетях о травме Френки де Йонга. Об этом сообщил Euro-football.ru.
Полузащитник сборной Нидерландов получил травму в матче отборочного турнира чемпионата мира против сборной Польши. «Френки де Йонг получил легкую травму наружной малоберцовой мышцы правой ноги.
Его выход на поле зависит от процесса восстановления», — говорится в заявлении «сине-гранатовой» команды. Ранее главный тренер каталонцев Ханс-Дитер Флик сообщил, что не хочет подвергать риску одного из лидеров команды перед матчем Лиги чемпионов против «Ньюкасла».
По этой причине Френки де Йонг пропустит следующий матч в Ла Лиге. В четвертом туре чемпионата Ла Лиги «Барселона» 14 сентября сыграет с командой «Валенсия».