Kasper Yulmann Bayer bosh murabbiyi bo‘ladi
Daniya mutaxassisi Kasper Yulmann Germaniyaning "Bayer" futbol klubining bosh murabbiyi lavozimiga tayinlanishi uchun barcha hujjatlar tayyorlandi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Bu haqda ijtimoiy tarmoqlarda ishonchli manba Fabrizio Romano xabar berdi. Ma’lumotlarga ko‘ra, 53 yoshli mutaxassis boshqa nomzodlardan oldinda turib, birinchi mashg‘ulotni o‘tkazishga tayyorlanmoqda.
Eslatib o‘tamiz, "Bayer"ning oldingi bosh murabbiyi Erik Ten Xag Bundesliganing ikki turidan keyin ishdan bo‘shatilgan edi. U yomon natijalar sababli iste’foga chiqarildi.
Jamoa ikki o‘yinda faqat bir ochko to‘plagan va hozirgi vaqtda turnir jadvalida o‘n ikkinchi o‘rinda bormoqda. Kasper Yulmann 2020 yildan 2024 yilgacha Daniya milliy jamoasini boshqargan va u bilan Evropa chempionatining yarim final bosqichigacha yetib borgan.

Каспер Юлманн станет главным тренером Байера
Датский специалист Каспер Юлманн подготовил все документы для назначения главным тренером футбольного клуба «Байер» из Германии. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Об этом в социальных сетях сообщил надежный источник Фабрицио Романо. По данным, 53-летний специалист опережает других кандидатов и готов провести первую тренировку.
Напомним, что предыдущий главный тренер «Байера» Эрик Тен Хаг был уволен после двух туров Бундеслиги. Он был отправлен в отставку из-за плохих результатов.
Команда в двух матчах набрала всего одно очко и в настоящее время занимает двенадцатое место в турнирной таблице. Каспер Юлманн с 2020 по 2024 год возглавлял сборную Дании и дошел с ней до полуфинала чемпионата Европы.
Его назначение на новую должность рассматривается как важный шаг, направленный на улучшение результатов команды.