Serik Belediyespor jamoasi, boshqaruvida rossiyalik murabbiy Sergey Yuran bo‘lgan, Turkiya chempionatining ikkinchi divizionining uchinchi turida katta mag‘lubiyatga uchradi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uchrashuvda Serik Belediyespor jamoasi Eroksporga 0:5 hisobida yutqazdi. O‘yinning dastlabki daqiqalarida jamoa qiyin ahvolga tushdi, 11-daqiqada Burak Asan qizil kartochka olib, maydonni 10 nafar futbolchi bilan davom ettirishga majbur bo‘ldi.
Ushbu o‘yinda bir nechta rossiyalik futbolchilar ishtirok etdi. Shuningdek, ikkinchi bo‘limda jamoa murabbiyining o‘g‘li Artyom Yuran zaxiradan maydonga tushdi.
Bu mag‘lubiyat Yuran boshchiligidagi jamoa uchun yangi mavsumdagi birinchi mag‘lubiyat bo‘ldi. Uchrashuvlardan so‘ng jamoa to‘plagan to‘rt ochko bilan turnir jadvalida to‘qqizinchi o‘rinda turibdi.
Jamoa oldingi o‘yinlarda o‘z o‘rnini yaxshilashga intilmoqda va kelgusi o‘yinlarda muvaffaqiyat qozonishni maqsad qilgan.

Сергей Юран команда в Турции проиграла со счётом 0:5
Команда Серик Беледийеспор под руководством российского тренера Сергея Юрана потерпела крупное поражение в третьем туре второго дивизиона чемпионата Турции. Об этом сообщает Euro-football.ru.
В матче команда Серик Беледийеспор проиграла Эрокспору со счетом 0:5. В первые минуты игры команда оказалась в трудном положении, на 11-й минуте Бурак Асан получил красную карточку и команда была вынуждена продолжать матч вдесятером.
В этой игре приняли участие несколько российских футболистов. Также во втором тайме скамейку запасных покинул сын тренера команды Артём Юран и вышел на поле.
Это поражение стало первым для команды под руководством Юрана в новом сезоне. После матчей команда с четырьмя очками занимает девятое место в турнирной таблице.
Команда стремится улучшить свои позиции в следующих играх и ставит цель добиться успеха в предстоящих матчах.