Bavariya Virtz uchun 150 million to‘lashni rad etdi
Bavariya klubi boshqaruv a’zosi Uli Hyuness transfer bozoriga oid fikrlarini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Hyunessning so‘zlariga ko‘ra, Myunxen klubi futbolchilarga ortiqcha to‘lov qilmoqchi emas. U klubning yozgi transfer oynasida juda muvaffaqiyatli ishlaganini ta’kidladi.
Bavariya jamoasi kuchli tarkibga ega bo‘lib, uni katta darajada kuchaytirishga ehtiyoj sezmaydi. Albatta, ular Florian Virtzni qo‘lga kiritishni xohlashgan, ammo uni 150 million yevroga sotib olishni ma’qullamaganlar.
Bu haqda Goal portali xabar berdi. Yozgi transfer oynasida Florian Virtz Bayyer klubidan Liverpulga o‘tgani ma’lum.
Ommaviy axborot vositalarining ma’lumotlariga ko‘ra, uning transfer summasi 125 million yevroni tashkil qilgan, bu raqam bonuslar hisobga olinmagan holatda. Bavariya klubi esa o‘z byudjetini ehtiyotkorlik bilan boshqarish tarafdori ekanini bildirgan.
Shunday qilib, klub futbolchilar uchun ortiqcha xarajat qilishdan tiyilmoqda va jamoaning barqarorligini saqlashni maqsad qilgan.

Бавария отказалась платить Вирцу 150 миллионов
Член руководства клуба Бавария Ули Хёнесс высказал своё мнение по поводу трансферного рынка. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По словам Хёнесса, клуб из Мюнхена не хочет переплачивать футболистам. Он подчеркнул, что клуб очень успешно поработал в летнее трансферное окно.
Команда Баварии обладает сильным составом и не видит необходимости значительно его усиливать. Конечно, они хотели заполучить Флориана Вирца, но не одобрили покупку за 150 миллионов евро.
Об этом сообщает портал Goal. Известно, что в летнее трансферное окно Флориан Вирц перешёл из клуба Байер в Ливерпуль.
По данным СМИ, сумма трансфера составила 125 миллионов евро, не учитывая бонусы. Клуб Бавария заявил, что придерживается осторожного управления своим бюджетом.
Таким образом, клуб избегает чрезмерных расходов на футболистов и ставит целью сохранить стабильность команды.