Real Sosyedad Zakaryan sog‘ligi haqida ma’lumot berdi
«Real Sosyedad» jamoasining yarim himoyachisi Arsen Zakaryan jamoa bilan birga mashg‘ulot o‘tkazmoqda. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Bu haqda Ispaniyaning rasmiy klubi matbuot xizmati ma’lum qildi. Klub vakillarining so‘zlariga ko‘ra, futbolchi to‘liq sog‘lom va umumiy guruhda mashq qilmoqda.
Oldinroq ba’zi nashrlar Zakaryanning sog‘lig‘idagi muammolar sabab mashg‘ulotni o‘tkazib yuborgani haqida xabar tarqatgandi. Arsen Zakaryan 2023-yil yozidan buyon «Real Sosyedad» safida o‘ynab kelmoqda.
Hozirgacha u jamoa tarkibida jami 44 o‘yinda maydonga tushib, ikki marta gol urdi va uchta golga assistentlik qildi. Uning jamoa bilan amaldagi shartnomasi 2029-yil iyun oyining oxirigacha mo‘ljallangan.
Zakaryan jamoaning asosiy futbolchilaridan biri hisoblanadi va kelgusida ham jamoaga katta foyda keltirishi kutilmoqda.

Реал Сосьедад сообщил о состоянии здоровья Закаряна
Полузащитник команды «Реал Сосьедад» Арсен Закарян тренируется вместе с командой. Об этом сообщил Euro-football.ru.
Об этом официально сообщил пресс-служба испанского клуба. По словам представителей клуба, футболист полностью здоров и тренируется в общей группе.
Ранее некоторые издания распространяли информацию о том, что Закарян пропустил тренировки из-за проблем со здоровьем. Арсен Закарян выступает за «Реал Сосьедад» с лета 2023 года.
На данный момент он провел в составе команды всего 44 матча, забил два гола и отдал три результативные передачи. Его действующий контракт с клубом рассчитан до конца июня 2029 года.
Закарян считается одним из основных игроков команды и ожидается, что в будущем он принесет большой вклад в успехи клуба.