Manchester Siti birinchi marta norveg klubiga qarshi o‘ynaydi
Payshanba kuni UEFA Chempionlar Ligasi umumiy bosqichi uchun peshqadamlar o‘rtasida qur’a tashlash marosimi o‘tkazildi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Ushbu jarayonda jami 36 ta jamoa o‘z raqiblarini aniqladi. Bu yilgi musobaqada ishtirok etayotgan klublar qaysi jamoalar bilan bellashishini bilib oldi.
“Manchester Siti” jamoasi so‘nggi yillarda Norvegiya futbolida yetakchi hisoblangan “Bodø/Glimt” klubi bilan to‘qnashadi. Opta ma’lumotlariga ko‘ra, “Manchester Siti” ilgari hech qachon norveg klubiga qarshi o‘yin o‘tkazmagan.
Bu jamoalar o‘rtasidagi uchrashuv futbol tarixida birinchi marta ro‘y beradi. Eslatib o‘tish joizki, “Bodø/Glimt” jamoasi o‘tgan mavsum Yevropa Ligasi finaliga chiqishga yaqin bo‘lgan.
Ular faqat “Tottenhem” jamoasi tomonidan to‘xtatildi. Shundan keyin “Tottenhem” Yevropa Ligasi chempioni bo‘ldi.
“Manchester Siti” va boshqa 35 ta jamoaning raqiblari haqida to‘liq ma’lumotni saytimizdagi maqoladan o‘qishingiz mumkin. Ushbu yangilik futbol ixlosmandlari uchun muhim ahamiyatga ega.

Манчестер Сити впервые сыграет против норвежского клуба
В четверг состоялась жеребьевка между лидерами для общего этапа Лиги чемпионов УЕФА. Об этом сообщил Euro-football.ru.
В этом процессе всего 36 команд определили своих соперников. Клубы, участвующие в этом году в соревновании, узнали, с какими командами им предстоит сразиться.
Команда «Манчестер Сити» встретится с клубом «Бодё/Глимт», который в последние годы считается лидером норвежского футбола. По данным Opta, «Манчестер Сити» ранее никогда не играл против норвежских клубов.
Встреча между этими командами состоится впервые в истории футбола. Следует отметить, что команда «Бодё/Глимт» в прошлом сезоне была близка к выходу в финал Лиги Европы.
Они были остановлены только командой «Тоттенхэм». После этого «Тоттенхэм» стал чемпионом Лиги Европы.
Полную информацию о соперниках «Манчестер Сити» и других 35 команд вы можете прочитать в статье на нашем сайте. Эта новость имеет большое значение для любителей футбола.