Figu Barselonadan Pedrini Realga olib o‘tishni xohlaydi
Mashhur sobiq futbolchi Luish Figu «Barselona» jamoasidan qaysi o‘yinchini «Real»ga olib o‘tishni xohlashi haqida gapirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Portugaliyalik futbolchi o‘z faoliyati davomida Ispaniyaning ikkita yirik klubi — «Barselona» va «Real»da o‘ynagan. Uning 2000 yilda «Barselonadan» «Real»ga o‘tishi futbol tarixidagi eng janjalli transferlardan biri sifatida eslanadi.
Figu aytishicha, agar u «Barselona»dan bir o‘yinchini «Real»ga olib o‘tishi kerak bo‘lsa, u holda Pedrini tanlardi. Transfermarkt saytiga ko‘ra, Pedrining bahosi 140 million yevroga teng.
Yanvar oyida 22 yoshli futbolchi «Barselona» bilan 2030 yilning o‘rtalarigacha mo‘ljallangan yangi shartnoma imzoladi. Bu shartnoma uning jamoada uzoq muddat faoliyat ko‘rsatishini anglatadi.
Pedri yosh va iste’dodli futbolchi sifatida jahon miqyosida katta e’tibor qozongan. Uning kelajagi yorqin va «Real» kabi katta klubda o‘ynash imkoniyati ko‘plab muxlislar va mutaxassislar tomonidan qiziqish bilan kuzatilmoqda.

Фигу хочет перевести Педри из Барселоны в Реал
Известный бывший футболист Луиш Фигу рассказал, какого игрока из команды «Барселона» он хотел бы перевести в «Реал». Об этом сообщает Euro-football.ru.
Португалец в своей карьере выступал за два крупных испанских клуба — «Барселону» и «Реал». Его переход из «Барселоны» в «Реал» в 2000 году считается одним из самых скандальных трансферов в истории футбола.
По словам Фигу, если бы ему пришлось перевести одного игрока из «Барселоны» в «Реал», он выбрал бы Педри. По данным сайта Transfermarkt, стоимость Педри составляет 140 миллионов евро.
В январе 22-летний футболист подписал с «Барселоной» новый контракт, рассчитанный до середины 2030 года. Этот контракт означает его долгосрочную работу в команде.
Педри как молодой и талантливый футболист привлек большое внимание на мировом уровне. Его будущее светлое, и возможность играть в таком крупном клубе, как «Реал», с интересом наблюдают многие болельщики и специалисты.