Maradona vafotida spirt va giyohvand yo‘qligi aniqlandi
Argentinada Diego Maradona vafoti bilan bog‘liq sud jarayoni davom etmoqda. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Ushbu jarayon boshlangani haqida avval xabar berilgan edi. Sud jarayonida ommaga ma’lum bo‘layotgan ayrim tafsilotlar mavjud bo‘lib, ular turlicha qiziqish uyg‘otmoqda.
Sudda taqdim etilgan ma’lumotlarga ko‘ra, Maradona vafot etgan paytda uning organizmida spirtli ichimlik yoki giyohvand moddalar izlari aniqlanmagan. Bu haqda biokimyo mutaxassisi va ekspert Ezekiel Ventosi guvohlik berdi.
Sud jarayoni har bir holatni sinchiklab o‘rganmoqda, maqsad esa Maradonaning o‘limi oldini olish mumkin bo‘lgan yoki bo‘lmaganligini aniqlashdir. Eslatib o‘tamiz, Diego Maradona 2020 yil 25 noyabrda vafot etgan.
Sud jarayoni davomida barcha dalillar va guvohlar so‘roq qilinib, haqiqatga yaqin natijalar chiqarilishi kutilmoqda. Ushbu ish jamoatchilik tomonidan katta e’tibor bilan kuzatilmoqda.

Установлено отсутствие алкоголя и наркотиков при смерти Марадоны
В Аргентине продолжается судебный процесс, связанный со смертью Диего Марадоны. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Ранее сообщалось о начале этого процесса. В ходе суда становятся известны некоторые детали, вызывающие разный интерес.
Согласно представленным в суде данным, в момент смерти Марадоны в его организме не было обнаружено следов алкоголя или наркотиков. Об этом свидетельствовал биохимик и эксперт Эзекиель Вентоси.
Суд тщательно изучает каждое обстоятельство, цель — выяснить, можно ли было предотвратить смерть Марадоны или нет. Напомним, Диего Марадона скончался 25 ноября 2020 года.
В ходе судебного процесса будут допрошены все доказательства и свидетели, ожидается получение максимально близких к истине результатов. Это дело привлекает большое внимание общественности.
Новый главный тренер сборной Германии Юрген Клопп начал свою работу с жестких и четких условий. Об этом сообщает One.uz. Опытный специалист честно признал текущее состояние команды, заявив, что