«Barselona» jamoasining yarim himoyachisi Frenki de Yong Yevropa Chempionlar ligasining umumiy bosqichidagi birinchi tur doirasida «Nyukasl»ga qarshi o‘yinida maydonga tushmasligi mumkin. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Futbolchi Milliy terma jamoa safida jarohat olgan. Ma’lum bo‘lishicha, de Yong 14 sentyabr kuni bo‘lib o‘tadigan La Liga doirasidagi «Valensiya»ga qarshi o‘yinda qatnashmaydi.
Diario AS nashrining xabariga ko‘ra, uning «Nyukasl»ga qarshi o‘yinda ishtirok etishi ham shubha ostida. Bularning barchasi 28 yoshli futbolchining tiklanish jarayoniga bog‘liq bo‘ladi.
«Barselona» va «Nyukasl» jamoalari o‘rtasidagi uchrashuv 18 sentyabr kuni Angliyada bo‘lib o‘tadi. Frenki de Yong hozirgi mavsumda Hans-Diter Flik boshchiligidagi jamoada ikki o‘yinda maydonga tushdi.

De Yong может не участвовать в открытии Лиги чемпионов
Полузащитник «Барселоны» Френки де Йонг может не выйти на поле в первом туре группового этапа Лиги чемпионов УЕФА в матче против «Ньюкасла». Об этом сообщает Euro-football.ru.
Игрок получил травму в составе национальной сборной. Известно, что де Йонг не примет участия в матче Ла Лиги против «Валенсии», который состоится 14 сентября.
По информации издания Diario AS, его участие в игре против «Ньюкасла» также под вопросом. Всё будет зависеть от процесса восстановления 28-летнего футболиста.
Встреча между «Барселоной» и «Ньюкаслом» состоится 18 сентября в Англии. В этом сезоне Френки де Йонг под руководством Ханса-Дитера Флика сыграл в двух матчах.