Ispaniya murabbiyi Yamal va Gyulerni taqqosladi
Ispaniya terma jamoasi bosh murabbiyi Luis de la Fuente Lamina Yamal va Ardu Gyulerni taqqosladi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Bugun «Barselona» va Madridning «Real» jamoalarining yosh yulduzlari terma jamoalar darajasida maydonga tushishi mumkin. Jahon chempionati-2026 saralash bosqichida Turkiya o‘z maydonida Ispaniyani qabul qiladi.
Matbuot anjumanida bosh murabbiy «Qizil ilonlar» jamoasi futbolchilarini solishtirishni so‘radi. De la Fuente «Yamal va Gyuler?
Ikkalasi ham ajoyib futbolchilar. Har ikkalasi juda yaxshi, lekin har birining o‘ziga xos kuchli tomonlari bor», deb javob berdi.
Turkiya va Ispaniya terma jamoalari o‘rtasidagi o‘yin Moskva vaqti bilan soat 21:45 da boshlanadi. Ushbu uchrashuv futbol ixlosmandlari uchun katta qiziqish uyg‘otmoqda va jamoalarning imkoniyatlarini sinovdan o‘tkazadi.

Испанский тренер сравнил Ямала и Гюлера
Главный тренер сборной Испании Луис де ла Фуэнте Ламина сравнил Ямала и Арду Гюлера. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Сегодня молодые звёзды команд «Барселона» и мадридского «Реала» могут выйти на поле на уровне сборных. В отборочном этапе чемпионата мира 2026 года Турция примет Испанию на своём поле.
На пресс-конференции главный тренер попросил сравнить игроков команды «Красные змеи». Де ла Фуэнте ответил: «Ямал и Гюлер?
Оба отличные футболисты. Каждый из них очень хорош, но у каждого есть свои сильные стороны», — сказал он.
Матч между сборными Турции и Испании начнётся в 21:45 по московскому времени. Эта встреча вызывает большой интерес у футбольных болельщиков и станет испытанием возможностей команд.