Münxenning "Bavariya" jamoasining yulduz markaziy hujumchisi Garri Keyn "Real" va "Liverpul" klublarining sobiq futbolchisi Maykl Ouenning tanqidiy fikrlariga javob berdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Sobiq futbolchi nemis grandiga o‘tgani uchun hujumchini tanqid qilgan edi. Garri Keyn o‘z fikrini Daily Mail nashriga shunday izohlagan: "Har kimning o‘z fikri bor.
Men Ouenni hurmat qilaman, u Angliya Premer Ligasi afsonasidir. Har bir futbolchining o‘z yo‘li bor.
U mening g‘olibliklar uchun ketganimni aytdi, ammo men uchun bu transfer avvalo eng yuqori darajaga ko‘tarilish edi." 32 yoshli ingliz futbolchisi 2023 yil yozida Münxenning yetakchi klubiga qo‘shildi. Garri Keyn "Bavariya" bilan to‘rt yillik shartnoma imzoladi.
Uning yangi jamoasida o‘z mahoratini namoyish etib, yuqori natijalarga erishishga intilishi kutilyapti. Bu transfer futbolchining faoliyatida muhim bosqich hisoblanadi va uning kelajakdagi muvaffaqiyatlari uchun asos bo‘ladi.

Гарри Кейн рассказал причину перехода в «Баварию»
Звёздный центральный нападающий мюнхенской «Баварии» Гарри Кейн ответил на критические замечания бывшего футболиста «Реала» и «Ливерпуля» Майкла Оуэна. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Бывший футболист критиковал нападающего за переход в немецкий гранд. Гарри Кейн прокомментировал своё мнение изданию Daily Mail следующим образом: «У каждого своё мнение.
Я уважаю Оуэна, он легенда Английской Премьер-Лиги. У каждого футболиста свой путь.
Он сказал, что я ушёл ради побед, но для меня этот трансфер в первую очередь был шагом к достижению высочайшего уровня».
32-летний английский футболист присоединился к ведущему клубу Мюнхена летом 2023 года. Гарри Кейн подписал четырёхлетний контракт с «Баварией».
Ожидается, что в новой команде он продемонстрирует своё мастерство и будет стремиться к высоким результатам. Этот трансфер является важным этапом в карьере футболиста и станет основой для его будущих успехов.