Bilbao shahrining Atletik klubining hujumchi yarim himoyachisi Niko Uilyams jamoaning tibbiy bo‘limida uzoq vaqt qolishi mumkin. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U vinger sifatida Ispaniya milliy terma jamoasi safida jarohat oldi. Marca nashrining ma’lumotlariga ko‘ra, basq jamoasining yetakchilaridan biri mushak muammolari sabab taxminan olti hafta maydonga tusha olmasligi ehtimoli bor.
Shu bois, Ispaniya klubi yaqin kelajakdagi o‘yinlarda yarim himoyachining yordamiga tayanolmaydi. 2025/2026 yilgi mavsumda Niko Ispaniya chempionatining uchta o‘yinida maydonga tushib, bitta gol urdi va uchta golga uzatma berdi.
Basq jamoasi keyingi o‘yinini La Ligada Alavesga qarshi o‘tkazadi, so‘ngra Chempionlar Ligasi doirasida Londonning Arsenal jamoasi bilan kuch sinashadi. Klub va futbolchi uchun bu jarohat jiddiy sinov bo‘lib, tezda sog‘ayib, maydonga qaytishi muhim hisoblanadi.

Нико Уильямс пропустит шесть недель из-за травмы
Полузащитник-нападающий клуба Атлетик из Бильбао Нико Уильямс может надолго остаться в медицинском отделе команды. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он получил травму, выступая за национальную сборную Испании в роли вингера. По данным издания Marca, один из лидеров баскской команды из-за мышечных проблем, вероятно, не сможет выйти на поле примерно шесть недель.
Поэтому испанский клуб не сможет рассчитывать на помощь полузащитника в ближайших матчах. В сезоне 2025/2026 Нико сыграл в трех матчах чемпионата Испании, забил один гол и отдал три результативные передачи.
Баскская команда проведет следующий матч в Ла Лиге против Алавеса, а затем встретится с лондонским Арсеналом в рамках Лиги чемпионов. Эта травма станет серьезным испытанием для клуба и футболиста, поэтому важно, чтобы он быстро восстановился и вернулся на поле.