Nemis mutaxassisi 29 yoshli futbolchini milliy jamoaga qaytardi. Andorra terma jamoasiga qarshi bo‘ladigan yaqin o‘yinda u 2018 yildan beri «uch sherlar» sharafini himoya qiladigan birinchi o‘yinini o‘tkazishi mumkin.
Tomas Tuxel matbuot anjumanida shunday dedi: «U bilan ishlash har doim yoqimli bo‘lgan. Ruben ajoyib inson, do‘stona, odobli, hazilkash va ajoyib o‘yin ko‘rsatadi.
Ba’zan u o‘zining qanchalik yaxshi o‘yinchi ekanligini anglab yetmasligi mumkin. U markaziy yarim himoyada o‘z o‘rnini saqlab qolish uchun kurashadi.» Bugun Angliya va Andorra terma jamoalari o‘rtasidagi uchrashuv bo‘lib o‘tadi.
O‘yin Moskva vaqti bilan soat 19:00 da boshlanadi. Ushbu bahsda Angliya jamoasi g‘alaba qozonishga intiladi.
Ruben Loftus-Chikning qaytishi jamoa uchun muhim yangilik hisoblanadi va uning maydondagi ishtiroki terma jamoaning kuchini oshiradi. Futbol ixlosmandlari ushbu o‘yinni qiziqish bilan kutmoqda.

Томас Тухель высоко оценил Лофтус-Чика
Главный тренер сборной Англии Томас Тухель похвалил полузащитника «Милана» Рубена Лофтус-Чика. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Немецкий специалист вернул 29-летнего футболиста в национальную команду. В ближайшем матче против сборной Андорры он может провести первую игру за «трёх львов» с 2018 года.
На пресс-конференции Томас Тухель сказал: «Работать с ним всегда приятно. Рубен — замечательный человек, дружелюбный, вежливый, с чувством юмора и показывает отличную игру.
Иногда он может не осознавать, насколько он хороший игрок. Он борется за своё место в центре полузащиты.» Сегодня состоится встреча сборных Англии и Андорры.
Игра начнётся в 19:00 по московскому времени. В этом матче команда Англии стремится к победе.
Возвращение Рубена Лофтус-Чика является важной новостью для команды, и его участие на поле усилит сборную. Футбольные болельщики с интересом ждут эту игру.