Rossiyalik darvozabon Matvey Safonov Fransiyaning PSJ klubidan ketishi mumkinligi haqida tarqalgan ma’lumotlarga o‘z munosabatini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U «Rossiya 24» telekanalida bergan intervyusida hech qanday o‘zgarishlar bo‘lishi haqida o‘ylamaganini, PSJga kelish rejasi o‘zgarmaganini aytdi. Safonov so‘zlariga ko‘ra, orqa fonda hech qanday intriga bo‘lmagan va barcha yangiliklarni ommaviy axborot vositalaridan bilib olgan.
Matvey Safonov 2024-yil yozida PSJ safiga qo‘shilgan. Uning transferi Fransiya chempioniga 20 million yevroga tushgan.
Darvozabon klub bilan uzoq muddatli mehnat shartnomasini imzolagan. Matvey Safonov haqida matbuotda Ukraina terma jamoasi himoyachisi Ilya Zabarnining jamoaga kelishi sababli uni sotish mumkinligi haqida xabarlar tarqalgan edi.
Biroq, darvozabon o‘z fikrini aniq bildirib, bunday o‘zgarishlar haqida hech qanday ma’lumot yo‘qligini ta’kidladi. Safonovning PSJdagi faoliyati klub uchun muhim hisoblanadi va u kelajakda ham jamoada qolishi kutilmoqda.

Сафонов ответил на слухи о своем уходе из ПСЖ
Российский вратарь Матвей Сафонов прокомментировал информацию о возможном уходе из французского клуба ПСЖ. Об этом сообщает Euro-football.ru.
В интервью телеканалу «Россия 24» он заявил, что не думал о каких-либо изменениях и его планы по переходу в ПСЖ не изменились. По словам Сафонова, за кулисами не было никакой интриги, и все новости он узнавал из средств массовой информации.
Матвей Сафонов присоединился к ПСЖ летом 2024 года. Его трансфер обошелся чемпиону Франции в 20 миллионов евро.
Вратарь подписал с клубом долгосрочный трудовой контракт. В прессе ходили слухи о возможной продаже Сафонова из-за перехода в команду защитника сборной Украины Ильи Забарного.
Однако вратарь четко выразил свою позицию, подчеркнув, что никакой информации о таких изменениях нет. Деятельность Сафонова в ПСЖ важна для клуба, и ожидается, что он останется в команде и в будущем.