Manchester Siti jamoasining qanot himoyachisi Oskar Bobb o‘zining jamoadagi o‘rni haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Yangi mavsumning birinchi uchta o‘yinida 22 yoshli norvegiyalik futbolchi asosiy tarkibda maydonga tushdi. Bobbning so‘zlariga ko‘ra, hozircha u asosiy tarkib futbolchisi ekanligini aytish erta.
Jamoada uning pozitsiyasida bir nechta jarohatlar bo‘lgani sababli maydonga tushganini ta’kidladi. U o‘z o‘rniga kafolat yo‘qligini va bu joy unga doimiy taalluqli emasligini bildirdi.
Hozirgi Angliya chempionatida Bobb uchta o‘yinda bitta samarali uzatmani amalga oshirdi. 14 sentabr kuni «Manchester Siti» o‘z maydonida «Manchester Yunayted» jamoasini qabul qiladi.
Angliya chempionatining to‘rtinchi turi doirasidagi ushbu uchrashuv Moskva vaqti bilan soat 18:30 da boshlanadi.

Оскар Бобб не является основным игроком Манчестер Сити
Фланговый защитник команды Манчестер Сити Оскар Бобб высказался о своем положении в команде. Об этом сообщает Euro-football.ru.
В первых трех матчах нового сезона 22-летний норвежец выходил на поле в основном составе. По словам Бобба, пока рано говорить, что он является игроком основного состава.
Он отметил, что выходил на поле из-за нескольких травм на своей позиции в команде. Он подчеркнул, что у него нет гарантии на свое место и что это место не является для него постоянным.
В текущем чемпионате Англии Бобб сделал одну результативную передачу в трех матчах. 14 сентября Манчестер Сити примет на своем поле Манчестер Юнайтед.