Niko Uilyams jarohatdan so‘ng uch hafta dam oladi
Ispaniyalik qanot hujumchisi Niko Uilyams milliy jamoa safida 2026 yilgi jahon chempionati saralash o‘yinlari davomida jarohat oldi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
«Atletik» Bilbao klubi matbuot xizmati xabariga ko‘ra, 23 yoshli hujumchi yarim himoyachida son mushaklari jarohati aniqlandi. Uning sog‘ayib, maydonga qaytishi uchun taxminan uch hafta vaqt kerak bo‘ladi.
Joriy mavsumda Ispaniya chempionatida Uilyams uchta o‘yinda maydonga tushib, bitta gol urdi va ikki golga uzatma berdi. Niko bilan «Atletik» klubi 2035 yil iyun oyigacha amalda bo‘lgan shartnoma imzolagan.
Uning bozor qiymati 70 million yevroga teng. Ushbu jarohat futbolchining maydonga qaytishini biroz kechiktirishi mumkin, biroq klub va futbolchi tezroq sog‘ayib, jamoaga yordam berishni maqsad qilgan.

Нико Уильямс будет отдыхать три недели после травмы
Испанский вингер Нико Уильямс получил травму во время отборочных матчей чемпионата мира 2026 года в составе национальной сборной. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По информации пресс-службы клуба «Атлетик» Бильбао, у 23-летнего нападающего диагностирована травма мышц бедра в области полузащиты. Для восстановления и возвращения на поле ему потребуется примерно три недели.
В текущем сезоне чемпионата Испании Уильямс сыграл в трёх матчах, забил один гол и отдал две результативные передачи. С Нико клуб «Атлетик» подписал контракт, действующий до июня 2035 года.
Его рыночная стоимость составляет 70 миллионов евро. Эта травма может немного задержать возвращение футболиста на поле, однако клуб и игрок нацелены на скорейшее выздоровление и помощь команде.