Mostovoy: Zakaryan mashg‘ulotlarda jarohat olmoqda
Aleksandr Mostovoy Rossiyaning «Real Sosyedad» jamoasi yarim himoyachisi Arsen Zakaryaning yangi jarohati haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Mostovoyning so‘zlariga ko‘ra, bu juda achinarli holat. U Zakaryanga xuddi kimdir jodugarlik qilgandek, doimiy jarohatlar uning faoliyatiga to‘sqinlik qilmoqda.
Bunday tez-tez takrorlanadigan jarohatlar sababi noma’lum va bu hodisa haqiqatan ham dahshatli. Mostovoy ta’kidlashicha, Zakaryan jarohatlarni rasmiy o‘yinlarda emas, balki mashg‘ulotlarda olmoqda.
Bu esa uning sog‘lig‘i va jismoniy holatiga jiddiy zarar yetkazmoqda. Eslatib o‘tamiz, Zakaryan o‘tgan mavsumning deyarli barchasini jarohatlar sababli o‘tkazib yuborgan.
U faqat to‘rtta o‘yinda maydonga tushishga muvaffaq bo‘lgan. Hozirgi mavsum Zakaryan uchun Ispaniyada o‘tkazayotgan uchinchi mavsum hisoblanadi.
U 2023 yilda Moskvaning «Dinamo» klubidan «Real Sosyedad»ga o‘tgan. Uning sog‘lig‘i va maydondagi faoliyati jamoa uchun muhim hisoblanadi, shuning uchun uning jarohatlari jiddiy tashvishga sabab bo‘lmoqda.

Mostovoy: Закарян получает травму на тренировках
Александр Мостовой высказался о новой травме полузащитника российской команды «Реал Сосьедад» Арсена Закаряна. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По словам Мостового, это очень печальная ситуация. Закарян словно подвергается чьему-то колдовству, постоянные травмы мешают его карьере.
Причина таких частых повторяющихся травм неизвестна, и это действительно ужасно. Мостовой отметил, что Закарян получает травмы не в официальных матчах, а на тренировках.
Это серьезно вредит его здоровью и физическому состоянию. Напомним, что Закарян пропустил почти весь прошлый сезон из-за травм.
Он смог выйти на поле всего в четырёх матчах. Текущий сезон является для Закаряна третьим сезоном в Испании.
В 2023 году он перешёл из московского «Динамо» в «Реал Сосьедад». Его здоровье и выступления на поле важны для команды, поэтому его травмы вызывают серьёзное беспокойство.