Donnarumma Isroil muxlislarini g‘azablantirdi stadionda
Italiya terma jamoasi gollarga boy o‘yinda Isroil terma jamoasini 5:4 hisobida mag‘lub etdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Biroq, italiyaliklar uchun stadiondagi muhit muammo bo‘ldi, chunki u ideal darajada emas edi. Ba’zi Italiya futbolchilari juda asabiylashib, raqiblarni provokatsiya qilishdi.
Ayniqsa, darvozabon Janluiji Donnarumma bu borada faol bo‘ldi. U mavsum oralig‘ida klubini o‘zgartirgan edi.
Isroil matbuoti uning harakatlarini tanqidiy va g‘azabli baholadi. Isroil jamoasi bosh murabbiyi Ben Simon ham bu haqda fikr bildirdi.
Simon o‘yindan so‘ng shunday dedi: “Butun o‘yin davomida biz haqimizda haqoratlar bo‘ldi.” Rasmiy bo‘lmagan ma’lumotlarga ko‘ra, Italiya delegatsiyasi a’zolari futbolchilarining xatti-harakatlari uchun isroilliklardan uzr so‘rashga majbur bo‘lishdi. Stadiondagi noqulay muhit va futbolchilarning asabiylashuvi o‘yinning sifati va ruhiyatiga salbiy ta’sir ko‘rsatdi.

Доннарумма рассердил израильских болельщиков на стадионе
Сборная Италии в насыщенном голами матче обыграла сборную Израиля со счётом 5:4. Об этом сообщил Euro-football.ru.
Однако для итальянцев обстановка на стадионе стала проблемой, так как она была далека от идеальной. Некоторые итальянские футболисты сильно нервничали и провоцировали соперников.
Особенно активен в этом плане был вратарь Джанлуиджи Доннарумма. Он сменил клуб в межсезонье.
Израильская пресса критически и с раздражением оценила его действия. Главный тренер сборной Израиля Бен Симон также высказался по этому поводу.
Симон после матча сказал: «На протяжении всей игры в наш адрес звучали оскорбления». По неофициальным данным, члены итальянской делегации были вынуждены извиняться перед израильтянами за поведение своих игроков. Неприятная атмосфера на стадионе и нервозность футболистов негативно сказались на качестве и духе игры.