Lamin Yamal ko‘p marta Oltin to‘p yutmoqchi
Barcelona jamoasining hujumchisi Lamin Yamal «Oltin to‘p» sovrinini qo‘lga kiritish imkoniyati haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U «Oltin to‘p»ni yutish orzusida ekanligini aytdi va bu sovrinni bir marta emas, ko‘p marta yutishni istashini ta’kidladi. Yamalning so‘zlariga ko‘ra, bunday natijaga erishish uchun barcha imkoniyatlari mavjud.
Agar u buni amalga oshira olmasa, demak, u yetarlicha harakat qilmagan yoki maqsadga yetish uchun yetarli kuch sarflamagan bo‘ladi, dedi jurnalist Xose Ramon de la Morena. Joriy mavsumda 18 yoshli futbolchi Ispaniya La Ligasi doirasida o‘tgan uchta o‘yinda ikki gol urdi.
Shuningdek, u uchta samarali uzatma amalga oshirdi. Bu natijalar uning jamoasi uchun muhim hissa bo‘ldi.
«Oltin to‘p» sovrinini topshirish marosimi o‘tgan mavsum yakunlariga ko‘ra 22 sentabr kuni Parij shahrida bo‘lib o‘tadi. Ushbu tadbir futbol olamida yillik eng muhim voqealardan biri hisoblanadi va dunyo miqyosida katta e’tibor bilan kuzatiladi.
Lamin Yamalning bu sovrinni qo‘lga kiritish imkoniyati ko‘plab mutaxassislar tomonidan yuqori baholanmoqda.

Ламин Ямал много раз хочет выиграть Золотой мяч
Нападающий команды «Барселона» Ламин Ямал высказался о возможности завоевать приз «Золотой мяч». Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он заявил, что мечтает выиграть «Золотой мяч» и подчеркнул, что хочет получить этот приз не один раз, а много раз. По словам Ямала, у него есть все возможности для достижения такого результата.
Если он не сможет этого сделать, значит, он недостаточно старался или не приложил достаточно усилий для достижения цели, сказал журналист Хосе Рамон де ла Морена. В текущем сезоне 18-летний футболист забил два гола в трёх матчах испанской Ла Лиги.
Кроме того, он сделал три результативные передачи. Эти показатели стали важным вкладом для его команды.
Церемония вручения приза «Золотой мяч» по итогам прошлого сезона состоится 22 сентября в Париже. Это событие считается одним из самых важных в мире футбола и привлекает большое внимание по всему миру.