Stiv Kuper Daniyaning Brøndby klubiga bosh murabbiy bo‘ldi
Sobiq bosh murabbiy Stiv Kuper endilikda Daniyaning yuqori ligasida o‘ynaydigan "Brøndby" klubini boshqaradi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Bu haqda taniqli futbol insayderi Fabrizio Romano o‘zining ijtimoiy tarmoq sahifasida ma’lum qilgan. Romano ma’lumotiga ko‘ra, Kuper ushbu klub bilan uch yillik shartnoma imzolagan.
Stiv Kuper 2022 yilda "Nottingem Forest" jamoasini Angliya chempionatida g‘alabaga olib chiqib, ularni Angliya Premer-ligasiga olib chiqqan. Shuningdek, u Angliya 17 yoshgacha bo‘lgan terma jamoasini jahon chempionatida g‘olib bo‘lishiga rahbarlik qilgan.
O‘tgan mavsumda "Brøndby" Daniya chempionatida uchinchi o‘rinni egallagan bo‘lsa, joriy mavsumda hozirgi paytda to‘rtinchi pog‘onada bormoqda. Yangi murabbiyning jamoaga qo‘shilishi klubning kelgusi muvaffaqiyatlari uchun muhim omil bo‘lishi kutilmoqda.

Стив Купер стал главным тренером датского клуба Брёнбю
Бывший главный тренер Стив Купер теперь возглавляет датский клуб "Брондбю", выступающий в высшей лиге. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Об этом сообщил известный футбольный инсайдер Фабрицио Романо на своей странице в социальной сети. По информации Романо, Купер подписал с клубом контракт на три года.
Стив Купер в 2022 году вывел команду "Ноттингем Форест" к победе в Чемпионшипе Англии, обеспечив им выход в Премьер-лигу Англии. Также он руководил сборной Англии до 17 лет, которая стала чемпионом мира.
В прошлом сезоне "Брондбю" занял третье место в чемпионате Дании, а в текущем сезоне на данный момент находится на четвёртом месте. Присоединение нового тренера к команде ожидается как важный фактор для будущих успехов клуба.