20 yoshli futbolchi Madridning "Real" klubida faoliyat yuritadi va "Qizil furiya" nomli terma jamoaga Bolgariya (3:0) hamda Turkiya (6:0) jamoalariga qarshi o‘tkazilgan o‘yinlarda g‘alabalar qozonishda yordam berdi. Har ikkala o‘yinda ham markaziy himoyachi asosiy tarkibda maydonga tushdi.
Luis de la Fuente Din Hyuysenda ayniqsa uning dono qaror qabul qilishi, tinchligi va turli vaziyatlarga mas’uliyat bilan yondashishini ta’kidladi. Din Hyuysen o‘tgan yili yozda Angliyaning "Bornmut" klubidan "Real"ga o‘tdi.
U Ispaniya terma jamoasida joriy yil mart oyida debyut qildi. Uning maydondagi faoliyati jamoaga katta foyda keltirmoqda va kelajakda ham muhim rol o‘ynashi kutilmoqda.

De la Fuente: Хьюисен усилил национальную команду
Главный тренер сборной Испании Луис де ла Фуэнте высоко оценил центрального защитника Дина Хьюйсена. Об этом сообщил Euro-football.ru.
20-летний футболист выступает за мадридский клуб «Реал» и помог сборной «Красная фурия» одержать победы в матчах против команд Болгарии (3:0) и Турции (6:0). В обеих играх центральный защитник вышел в основном составе.
Луис де ла Фуэнте особенно отметил у Дина Хьюйсена его мудрость в принятии решений, спокойствие и ответственное отношение к различным ситуациям. В прошлом году летом Дин Хьюйсен перешёл из английского клуба «Борнмут» в «Реал».
Он дебютировал в сборной Испании в марте этого года. Его игра на поле приносит команде большую пользу, и ожидается, что в будущем он сыграет важную роль.