U 18 yoshga to‘lganiga qaramay, Lamin katta yutuqlarga erishgan va uning kelajagi uchun xavotirlanayotganlar ko‘p. Ammo bosh murabbiyning fikricha, tashqi ko‘rinish va ichki dunyo ikki xil holat.
Yosh sportchilar muvaffaqiyatga erishish uchun ko‘p mehnat qilishadi. Masalan, Karlo Alkaras va Lamin Yamal kuniga to‘rt soat mashg‘ulot o‘tadi, sport zalida ishlaydi, fizioterapiya oladi, to‘g‘ri ovqatlanadi va psixologik yordamga ega bo‘ladi.
Bularning barchasi ko‘zga ko‘rinmaydigan, ammo muhim mashg‘ulotlardir. Lamin hali yosh va unga kattalashish kerak, lekin u bilan shaxsan suhbatlashganda uning fikrlari meni quvontiradi.
Hozirga qadar Lamin Yamal Ispaniya terma jamoasi safida 23 o‘yinda 6 ta gol urdi va 12 ta samarali uzatma amalga oshirdi. Bu natijalar uning jamoaga qo‘shayotgan hissasini ko‘rsatadi va uning kelajagi yorqin ekanligini tasdiqlaydi.

De la Fuente: Мнения Ямала меня удивили
Главный тренер сборной Испании Луис де ла Фуэнте заявил, что он спокоен за психологическую устойчивость молодого футболиста Ламина Ямала. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Несмотря на то, что ему всего 18 лет, Ламин достиг больших успехов, и многие беспокоятся о его будущем. Однако, по мнению главного тренера, внешний вид и внутренний мир — это две разные вещи.
Молодые спортсмены много работают, чтобы добиться успеха. Например, Карлос Алькарас и Ламин Ямал тренируются по четыре часа в день, занимаются в спортзале, проходят физиотерапию, правильно питаются и получают психологическую поддержку.
Все это — незаметные, но важные тренировки. Ламин еще молод, ему предстоит взрослеть, но при личном общении его мысли меня радуют.
На данный момент Ламин Ямал провел за сборную Испании 23 матча, забил 6 голов и сделал 12 результативных передач. Эти показатели демонстрируют его вклад в команду и подтверждают, что его будущее светлое.